EXCLUSIV | Cele mai noi informaţii despre accidentările jucătorilor de la FCSB EXCLUSIV | Cele mai noi informaţii despre accidentările jucătorilor de la FCSB
NEWS ALERT | Şedinţă la Rapid! S-a luat o decizie extremă NEWS ALERT | Şedinţă la Rapid! S-a luat o decizie extremă
Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal
Roxana Anghel a devenit cetăţean de onoare al oraşului Siret Roxana Anghel a devenit cetăţean de onoare al oraşului Siret
OFICIAL | Jurgen Klopp a semnat OFICIAL | Jurgen Klopp a semnat
Selecţionerul Ciprului, optimist înaintea meciului cu România Selecţionerul Ciprului, optimist înaintea meciului cu România

VIDEO | Petrolul arată bine în start de sezon, dar nu câştigă. ”Un meci nebun. Vreau să îmi felicit băieţii”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 24 iul 2023

FC Botoşani a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania formaţiei Petrolul Ploieşti, în cadrul etapei a doua din Superligă. În al 11-lea minut al prelungirilor, Grozav a trimis pe lângă poartă un penalty.

Prahovenii au jucat bine ofensiv, la fel ca în prima etapă (n.r. remiză 1-1 cu Universitatea Cluj), dar nu au plecat acasă cu cele trei puncte. Florin Pârvu s-a declarat mulţumit de atitudinea elevilor săi şi a punctat faptul că starea gazonului şi căldura au creat probleme serioase la Botoşani.

"E foarte greu, am venit cu speranţă, ne doream victoria. Am venit cu gândul de a câştiga, ne-a lipsit puţin pentru a reuşi asta. În final, vreau să-mi felicit băieţii că au crezut şi au avut atitudine şi intensitate.

Nu e uşor să joci aici, pe o asemenea căldură, şi să ai atâtea ocazii de gol. Dacă ne gândim că în prima etapă am ratat penalty la 1-1, puteau fi 3 puncte... Azi, la fel, gol anulat si penalty ratat. Băieţii au dreptate, puteam avea 6 puncte.

Dar aceste ocazii vin pe un fond de joc bun şi asta trebuie să ne dea nouă încredere pentru meciurile care vor urma. E un clişeu, dar trebuie să ne clasăm mai sus decât în sezonul trecut”,