Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii
Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB
Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua
FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România
Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea
Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona

VIDEO | Contre în direct pe tema ofsaidului din meciul FC Botoşani-FCU Craiova! "Hai, mă, Vio!"

Emisiuni Publicat de Tudor Moisa pe 5 aug 2023

În cadrul emisiunii Fotbal Show, transmisă în direct pe Prima Sport 1, invitaţii Florin Răducioiu şi Viorel Moldovan au analizat faza penalty-ului anulat gazdelor. Partida a fost oprită pentru 10 minute, timp în care arbitrii din camera VAR au ajuns cu greu la o decizie.

Florin Răducioiu a fost ferm şi a spus că ofsaid-ul a fost evident.

"Mi se pare foarte clar. Roman este cu, nu ştiu, jumătate de metru peste. Este ofsaid clar! Sigur că da, este ofsaid!" a declarat Răducioiu.

În schimb, pentru Viorel Moldovan ofsaid-ul nu a fost aşa de evident.

"La limită mi se pare, nu ştiu. Până la urmă, parcă, Roman este puţin mai în faţă. Eu ştiu că totul este calibrat şi că trebuie doar accesat VAR-ul ca să fie liniile." a fost reacţia lui Moldovan.

La un moment dat, exasperat de faptul că fostul coechipier de la naţională nu este atât de convins pe faptul că a fost ofsaid, Răducioiu a reacţionat şi l-a apostrofat pe Viorel Moldovan.