Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!
Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România
Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB
Gabriela Ruse, eliminată în optimi la Hong Kong Gabriela Ruse, eliminată în optimi la Hong Kong
Incredibil! Cum arată clasamentul din Champions League după două etape Incredibil! Cum arată clasamentul din Champions League după două etape
Programul etapei a 13-a din Superligă Programul etapei a 13-a din Superligă

VIDEO | Chelsea - Crystal Palace 2-1. Londonezii urcă la mijlocul clasamentului

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 27 dec 2023

Chelsea a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Crystal Palace, într-un meci din etapa a 19-a a Premier League. În aceeaşi etapă, Wolverhampton s-a impus cu 4-1 la Brentford.

În meciul de Stamford Bridge, Chelsea a dominat prima repriză, a deschis scorul prin Mudryk, după o acţiune a lui Malo Gusto, în minutul 13, însă a fost egalată pe final de repriză, minutul 45+1, de Michael Olise, excelent servit de Jordan Ayew. Gazdele au alergat în repriza secundă după golul victoriei, reuşit de Noni Madueke, în minutul 89, dintr-un penalti obţinut tot de el.

Chelsea s-a impus cu 2-1 şi, cu 25 de puncte, este pe locul 10, în timp ce Crystal Palace se află pe 15, cu 18 puncte.

Pe stadionul Gtech Community, din Brentford, primul sfert de oră a consemnat trei goluri marcate. Oaspeţii au condus cu 2-0 (Mario Lemina min 13 şi Hwang Hee-Chan min. 14), dar gazdele au revenit în meci prin reuşita lui Yoane Wissa, din minutul 16.

Sud-coreeanul Hwang Hee-Chan a refăcut avansul de două goluri pentru Wolves, în minutul 28, iar Jean-Ricner Bellegarde a stabilit scorul final în minutul 79: 4-1 pentru Wolverhampton, care se află pe 11, cu 25 de puncte. Brentford e pe locul 14, cu 19 puncte.