Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!
Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România
Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB
Gabriela Ruse, eliminată în optimi la Hong Kong Gabriela Ruse, eliminată în optimi la Hong Kong
Incredibil! Cum arată clasamentul din Champions League după două etape Incredibil! Cum arată clasamentul din Champions League după două etape
Programul etapei a 13-a din Superligă Programul etapei a 13-a din Superligă

VIDEO | Lionel Messi a făcut spectacol în ultimul meci din sezonul regular

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa astăzi, 09:04

Lionel Messi a marcat de două ori, iar Inter Miami a obţinut miercuri, în Ohio, o victorie prestigioasă, scor 3-2, în faţa campioanei en-titre, Columbus Crew, şi a încheiat pe prima poziţie în Conferinţa de Est din MLS, la finalul sezonului regulat.

Deja campioană matematic în Confernţa de Est, Inter Miami s-a impus la limită în faţa lui Columbus Crew. În MLS urmmează play-off-ul, acolo unde echipa lui Messi o va întâlni pe câştigătoarea duelului dintre Montreal şi Toronto.

Messi a marcat dintr-o pasă al lui Jordi Alba, fostul său partener la Barcelona, în minutul 45, iar al doilea dintr-o lovitură liberă directă, în minutul 45+5.

Luis Suarez a înscris pentru Inter Miami în minutul 48, în timp ce pentru Columbus au punctat Rossi (46) şi Hernandez (61-penalti).

Argentinianul în vârstă de 37 de ani, care a revenit recent după o pauză de două luni cauzată de o accidentare, are 17 goluri şi 15 pase decisive în 17 meciuri de campionat în acest sezon.