Rezultat nefast pentru Răzvan Lucescu înainte de duelul cu FCSB Rezultat nefast pentru Răzvan Lucescu înainte de duelul cu FCSB
Kalle Rovanpera a câştigat Raliul Chile. Thierry Neuville se apropie de titlu Kalle Rovanpera a câştigat Raliul Chile. Thierry Neuville se apropie de titlu
VIDEO | Sepsi - FCSB 0-1, în direct la Prima Sport 1. Bîrligea marchează un gol ciudat anulat la VAR VIDEO | Sepsi - FCSB 0-1, în direct la Prima Sport 1. Bîrligea marchează un gol ciudat anulat la VAR
Basarab Panduru l-a distrus pe antrenor: ”Face echipa asta să joace mai prost cu trecerea timpului!” | VIDEO EXCLUSIV

”Aşa se face peste tot. Nu ai echipă, mergi la TV! Ăştia fac mai rău decât noi, care suntem de 15 ani aici”. Basarab Panduru, răspuns pentru Dorinel Munteanu. Discursul manifest al fostului internaţional | VIDEO EXCLUSIV

Rapid Bucureşti a câştigat Supercupa României la volei, în faţa campioanei Corona Braşov Rapid Bucureşti a câştigat Supercupa României la volei, în faţa campioanei Corona Braşov

VIDEO | Radu Drăguşin l-a accidentat pe Mason Mount. Jucătorul lui United a ieşit însângerat de pe teren

Premier League Publicat de Daian Cutu astăzi, 21:03

Tottenham Hotspur a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, gruparea Manchester United, în etapa a 6-a din Premier League.

Tottenham a început excelent meciul de pe Old Trafford şi Brennan Johnson a deschis scorul încă din minutul 3. Echipa lui ten Hag a rămas în zece oameni după eliminarea lui Bruno Fernandes, din minutul 42, iar oaspeţii şi-au mărit avantajul în startul reprizei secunde, când Dejan Kulusevski a înscris.

Era minutul 47 şi londonezii conduceau cu 2-0. Tottenham a dat lovitura decisivă în minutul 77, cînd Dominic Solanke a stabilit scorul final. Radu Drăguşin a intrat şi el pe teren în minutul 81, înlocuindu-l pe Micky van de Ven, şi Manchester United – Tottenham a fost 0-3.

Fundaşul român a atras atenţia, deşi a jucat puţin. La un duel aerian cu Mason Mount, românul l-a accidentat serios pe adversar, care a primit îngrijiri medicale şi a trebuit schimbat, fiind plin de sânge.