VIDEO | Hermannstadt - Sepsi, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au mărit diferenţa de pe tabelă VIDEO | Hermannstadt - Sepsi, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au mărit diferenţa de pe tabelă
Dorinel Munteanu s-a săturat să îl audă pe Adi Mutu cum vorbeşte despre el: ”Pentru un bănuţ trebuie şi ei să vorbească” Dorinel Munteanu s-a săturat să îl audă pe Adi Mutu cum vorbeşte despre el: ”Pentru un bănuţ trebuie şi ei să vorbească”
Vestea pe care o aşteptau toţi fanii Craiovei: ”Va intra!”

Gestul superb făcut de Gigi Becali! Patronul lui FCSB nu a stat pe gânduri. „Foarte puţini oameni fac asta” | EXCLUSIV VIDEO Gestul superb făcut de Gigi Becali! Patronul lui FCSB nu a stat pe gânduri. „Foarte puţini oameni fac asta” | EXCLUSIV VIDEO
Lionel Messi scrie istorie şi în America! Ce record poate doborî cel mai titrat fotbalist din toate timpurile

Monica Niculescu şi Gabriela Ruse au câştigat turneul de categorie WTA 125 din Hong Kong la dublu Monica Niculescu şi Gabriela Ruse au câştigat turneul de categorie WTA 125 din Hong Kong la dublu

VIDEO ǀ Azerbaidjan a obţinut prima victorie în deplasare din istoria participărilor în preliminariile Campionatului European

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 13 oct 2023

Naţionala Azerbaidjanului a învins în deplasare, scor 2-0, echipa Estoniei, într-un meci contând pentru grupa F a calificărilor la Euro 2024.

Estonia îşi continuă seria neagră de meciuri pierdute şi fără gol marcat. Azerbaidjan s-a impus la Tallinn, pe Le Coq Arena, cu scorul de 2-0, stabilit după prima repriză a partidei.

Tural Bayramov a deschis scorul în minutul 9, iar în minutele de prelungire  oaspeţii au primit un penalty, după consultarea VAR. A executat şi a transformat Ramil Sheydaev, în minutul 45+2.

Sheydaev se află acum pe poziţia secundă în clasamentul golgeterilor all-time ai naţionalei azere, cu zece goluri, alături de Ermin Mahmudov. Lider este fostul internaţional Gurban Gurbanov, cu 14 reuşite.

Meciul s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, cu scorul de 2-0. Azerbaidjan a obţinut prima victorie din aceste calificări, are 4 puncte şi ocupă locul 4 în clasamentul grupei F, unde conduce Belgia, cu 13 puncte. Estonia este pe ultimul loc, al cincilea, cu un singur punct.

În naţionala Estoniei a fost integralist şi jucătorul echipei Rapid Bucureşti, Mattias Kait.