Jucătorul naţionalei U21 s-a accidentat şi ratează meciurile decisive Jucătorul naţionalei U21 s-a accidentat şi ratează meciurile decisive
Gauff a învins-o pe Muchova şi a câştigat turneul de la Beijing. Este cea mai tânără campioană la China Open din ultimii 14 ani Gauff a învins-o pe Muchova şi a câştigat turneul de la Beijing. Este cea mai tânără campioană la China Open din ultimii 14 ani
Simone Tempestini a câştigat etapa de super rally de la Bucureşti Simone Tempestini a câştigat etapa de super rally de la Bucureşti
VIDEO | Juventus - Cagliari 1-1. ”Bătrâna Doamnă” a luat de la Răzvan Marin primul gol stagional în Serie A VIDEO | Juventus - Cagliari 1-1. ”Bătrâna Doamnă” a luat de la Răzvan Marin primul gol stagional în Serie A
Verdict crunt pentru Dani Carvajal, după accidentarea groaznică din meciul cu Villarreal Verdict crunt pentru Dani Carvajal, după accidentarea groaznică din meciul cu Villarreal
Supriză mare! Becali i-a desfăcut contractul jucătorului: ”Terminăm” Supriză mare! Becali i-a desfăcut contractul jucătorului: ”Terminăm”

Dorinel Munteanu s-a săturat să îl audă pe Adi Mutu cum vorbeşte despre el: ”Pentru un bănuţ trebuie şi ei să vorbească”

Oțelul Galați Publicat astăzi, 14:39

Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Craiova, în etapa a 12-a din Superligă.

Meciul de la Galaţi s-a jucat în primul sfert de oră al înfruntării. Stipe Juric a deschis scorul, pentru Oţelul, în minutul 4, iar zece minute mai târziu Baiaram a egalat. Gălăţenii au căutat golul victoriei, dar Miguel Silva a lovit doar bara, în minutul 34.

Alexandru Mitriţă a trimis peste poartă în minutul 76, pentru ca şase minute mai târziu Zivulic să rateze şi el ţinta. În cele din urmă Oţelul Galaţi – CS Universitatea Craiova s-a terminat 1-1 şi cele două echipe se află pe podium. Craiova e pe locul 2, cu cu 20 de puncte, iar gălăţenii ocupă locul al treilea, cu 19 puncte.

Dorinel Munteanu a avut o nouă răbufnire la finalul partidei, deşi Adrian Mutu l-a criticat pe tehnicianul celor de la Oţelul chiar înainte de startul meciului. ”Briliantul” i-a recomandat lui Munteanu să nu mai reacţioneze exploziv, deoarece aceste ieşiri nu evidenţiază munca pe care o depune la echipă.

Conform Fanatik, Adi Mutu a precizat că dacă Munteanu ar fi făcut acelaşi lucru în ceea ce îl priveşte pe Cristi Săpunaru sau Ionel Ganea în locul lui David Maftei, ar fi şi acum în spital. Dorinel Munteanu

"Nu există om care nu greşeşte. Eu mă duc la comisie cu sufletul curat. Dar să plătesc amenzi sau să fiu suspendat pentru un gest... Nu e vorba de răutate, la mine nu există agresivitate. E doar agresivitate verbală, mai spun la nervi, dar agresivitate fizică niciodată!

S-a spus că dacă era Săpunaru... Păi, Săpunaru la 20 de ani comenta la antrenor? Hai să fim serioşi. Am luat-o razna cu toate aceste comentarii. Ce să-i transmit eu lui Mutu? Să mă iau cu el? Nu. El a venit cu argumente contra mea. Eu nu am zis nimic. Îi doresc să revină (n.r. pe banca unei echipe).

Asta le transmit tuturor celor care, pentru un bănuţ, trebuie să vorbească. Şi nu o spun cu răutate. Am primit un mesaj şi mi s-a zis 'Trebuie să spun şi eu ceva. Ca să câştig bani'. 'Spune, mă, de Dorinel Munteanu că e cel mai idiot, cel mai tâmpit antrenor'.

Două săptămâni s-a vorbit doar de Dorinel. Băi, oameni buni, suntem într-o lume civilizată! Bun, am făcut o greşeală. Sufăr pentru ce am făcut. Îmi pare rău. Mi-am cerut iertare echipei. Mai greşesc şi eu, dar să fiu luat în colimator...

Să fiu luat de prost? Eu sunt luat de prost de toţi oamenii care au puterea să comenteze. Bun, o zi, două, cinci... Dar de două săptămâni se vorbeşte de mine", a declarat Munteanu, la conferinţa de presă de după meci.