VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

”O veche problemă a noastră”. Liviu Ciobotariu, dezamăgit după eşecul clar de la Sfântu Gheorghe

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe vineri, 21:11

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a noua a Superligi.

Golurile au fost marcate de Debeljuh ’11, Alimi ’63 (penalti) şi Oberlin ’87.

Liviu Ciobotariu şi-a exprimat dezamăgirile, după ce elevii săi nu au reuşit să marcheze niciun gol pe terenul celor de la Sepsi.

”Am făcut o primă repriză destul de bună, adversarul nu ne-a pus în dificultate doar la o singură acţiune, am luat gol.

Ca şi puncte pozitive am avut o posesie bună, am încercat, am dus mingea până în ultimii 30 de metri, acolo nu ne-am descurcat deloc, n-am reuşit să băgăm mingea în poartă, este o veche problemă a noastră.

În 8-9 meciuri am marcat doar 5 goluri, foarte puţin pentru o echipă care vrea să rămână în prima ligă. Trebuie să fim puternici, este adevărat că în ultimele trei etape n-am arătat foarte rău. Am spus, sunt dezamăgit pentru că până la urmă ducem jocul bine dar nu reuşim să înscriem. Au fost greşeli în lanţ, şi la primul gol şi la la treilea gol când ne-am lăsat descoperiţi”,
a explicat Ciobotariu, la final de meci.