”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea
Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves” Cristiano Ronaldo va apărea în jocul video ”Fatal Fury: City of the Wolves”
Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale Beatriz Haddad Maia a câştigat Korea Open. El al patrulea titlu al carierei sale
Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA Gianni Infantino locuieşte într-un apartament luxos în Elveţia. La ce sumă se ridică chiria plătită de FIFA
VIDEO | Farul - Sepsi 1-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec marchează din penalty VIDEO | Farul - Sepsi 1-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec marchează din penalty
Jude Bellingham ar putea fi suspendat Jude Bellingham ar putea fi suspendat

Mihai Rotaru, impresionat de noul jucător al Universităţii Craiova: „Un jucător foarte bun”

CS Universitatea Craiova Publicat pe 29 iul 2024

CFR Cluj a fost învinsă pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Golurile au fost marcate de Koljic ’51 şi Mitriţă ‘90+6. În minutul 45, de la gazde a fost eliminat Kamara.

Oltenii sunt lideri după primele 3 etape în care au acumulat 7 puncte din 9 posibile.

Takuto Oshima a debutat la Craiova în partida tur cu Maribor, iar în duelul din Gruia a fost integralist.

Mihai Rotaru s-a arătat impresionat de evoluţia mijlocaşului japonez şi consideră că jocul prestat de acesta se ridică la nivelul cupelor europene.

„Un jucător foarte bun, verticalizează, joacă repede, foarte agresiv, recuperează mult, vede jocul, se uită în stânga şi pasează în dreapta. Vom avea un mijloc aglomerat cu Screciu, Creţu, Oshima, Anzor şi după vin şi cei din faţă ca Mitriţă, Lyes Houri.

Atât Anzor, cât şi Oshima caută mingea. Aleargă foarte mult, cifrele sunt de cupele europene la majoritatea jucătorilor în ceea ce înseamnă metri pe minut, high intensity, sprinturi. Mitriţă la meciul cu Maribor a spart toate top-urile pe ce înseamnă high intensity şi sprinturi.

Se ridică nivelul echipei şi din acest punct de vedere, pentru că aveam calitate”, a spus Mihai Rotaru la Fanatik.