Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău Probleme mari de lot la FCSB! Trei jucători sunt OUT pentru partida cu Gloria Buzău
Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B Cu Horaţiu Moldovan şi Daniel Boloca titulari, Sassuolo a obţinut un succes zdrobitor în Serie B
Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga Sebastian Colţescu arbitrează cel mai aşteptat meci al zilei de duminică din Superliga
VIDEO | Unirea Slobozia - ”U” Cluj 2-2, în direct, pe Prima Sport 1. Ardelenii întorc partida în startul reprizei secunde
Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd” Eugen Neagoe a pus tunurile pe FCSB înaintea duelului direct: „Să nu îşi găsească scuze că au jucat la PAOK dacă pierd”
Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă

”Mă gândesc să mă întorc”. Un atacant ce a impresionat în Superliga ar vrea să revină în fotbalul românesc

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 3 nov 2023

Arnold Garita (28 de ani) a impresionat în Superliga, în tricoul celor de la FC Argeş. Atacantul camerunez a stat doar un sezon în fotbalul românesc.

În prezent în Arabia Saudită, la Al-Faisaly, Garita a dezvăluit că ar mai dori o experienţă în România.

"Bineînţeles că, la un moment dat, mă gândesc să mă întorc în România pentru că este o ţară pe care o iubesc foarte mult şi iubesc fotbalul de acolo. Aşa că da,iau în calcul acest lucru, poate nu imediat, dar într-o zi mă voi întoarce", a spus Arnold Garita, pentru DigiSport.

• 40 de apariţii şi 14 goluri a bifat Garita, în tricoul celor de la FC Argeş.

De-a lungul carierei, camerunezul a mai evoluat în Belgia, dar şi în ligile inferioare din Franţa şi Anglia.