Ce notă a primit Horaţiu Moldovan după golul încasat în partida Sassuolo - Citadella Ce notă a primit Horaţiu Moldovan după golul încasat în partida Sassuolo - Citadella
Gică Popescu a ieşit în faţă după ce Ianis Hagi a fost reprimit la Rangers: ”Nu există aşa ceva!”

VIDEO | CFR Cluj - Poli Iaşi 2-0, la Prima Sport 1. Start de meci perfect pentru gazde VIDEO | CFR Cluj - Poli Iaşi 2-0, la Prima Sport 1. Start de meci perfect pentru gazde
SCM Râmnicu Vâlcea a trecut de Dunajska Streda, în prima manşă din turul 2 preliminar al European League SCM Râmnicu Vâlcea a trecut de Dunajska Streda, în prima manşă din turul 2 preliminar al European League
VIDEO | Unirea Slobozia - ”U” Cluj 2-2. Liderul Superligii şi-a schimbat radical faţa şi a salvat remiza în actul secund VIDEO | Unirea Slobozia - ”U” Cluj 2-2. Liderul Superligii şi-a schimbat radical faţa şi a salvat remiza în actul secund
VIDEO | FTC Budapesta - Gloria Bistriţa 32-28. Ardelencele au fost conduse la 8 goluri în prima parte VIDEO | FTC Budapesta - Gloria Bistriţa 32-28. Ardelencele au fost conduse la 8 goluri în prima parte

Espanyol Barcelona – Mallorca 2-1. Catalanii ies din seria nefastă

La Liga Publicat de Daian Cutu astăzi, 17:12

Espanyol Barcelona a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Mallorca, în etapa a 9-a din La Liga.

Espanol a condus cu 2-0, marcând primul gol în minutul 18, prin Kumbulla, şi făcând 2-0 în minutul 47, când a înscris Carreras. Mallorca a redus din diferenţă în minutul 68, prin Raillo. Meciul a fost prelungit cu 11 minute, dar scorul a rămas Espanol – Mallorca 2-1.

Catalanii sunt pe locul 12, cu 10 puncte, iar Mallorca este pe 6, cu 14 puncte.