Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Louis Munteanu a fost rezervă la amicalul dintre Newcastle şi Fiorentina

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 5 aug 2023

Newcastle United a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia italiană AC Fiorentina, într-un meci amical contând pentru Sela Cup. Jucătorul român Louis Munteanu a fost rezervă la Fiorentina.

Pe ”St James Park”, în cadrul Sela Cup, echipa gazdă nu a avut mari probleme cu Fiorentina. Miguel Almiron a deschis scorul pentru Newcastle, în minutul 38, pentru ca Alexander Isak să stabilească rezultatul final în minutul 82.

Antrenorul Fiorentinei, Vincenzo Italiano, l-a convocat pentru acest meci şi pe atacantul român Louis Munteanu, dar acesta a rămas pe bancă, nefiind utilizat. Italiano a efectuat doar cinci schimbări pe parcursul meciului cu Newcastle.

La turneul amical Sela Cup participă echipele Newcastle United, AC Fiorentina, Villarreal şi OGC Nice.