Căpitanul Nicolae Stanciu, impresionat de fani. ”Le-am spus băieţilor că e prima dată” Căpitanul Nicolae Stanciu, impresionat de fani. ”Le-am spus băieţilor că e prima dată”
Jurnaliştii ciprioţi, nemiloşi cu naţionala lor. ”A reluat totul de unde a rămas” Jurnaliştii ciprioţi, nemiloşi cu naţionala lor. ”A reluat totul de unde a rămas”
VIDEO | ”Ştiam”. Dennis Man a identificat cheia partidei cu Cipru VIDEO | ”Ştiam”. Dennis Man a identificat cheia partidei cu Cipru
VIDEO | Mircea Lucescu, magistral pe banca naţionalei. ”Am impus un stil de joc care se apropie de ce făceam noi inainte” VIDEO | Mircea Lucescu, magistral pe banca naţionalei. ”Am impus un stil de joc care se apropie de ce făceam noi inainte”
VIDEO | Răzvan Marin, marcatorul de serviciu al României. ”Maturitatea pe care am căpătat-o ne-a adus în acest punct” VIDEO | Răzvan Marin, marcatorul de serviciu al României. ”Maturitatea pe care am căpătat-o ne-a adus în acest punct”
Basarab Panduru suprinde după victoria clară din Cipru. ”Am cam uitat cine suntem” | EXCLUSIV Basarab Panduru suprinde după victoria clară din Cipru. ”Am cam uitat cine suntem” | EXCLUSIV

Irina Bara, în ”sferturile” de dublu la Bogota

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 5 apr 2023

Perechea Irina Bara/Sara Errani (România/Italia) s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Bogota.

Românca şi colega sa au trecut în primul tur de echipa Emiliana Arango/Maria Herazo Gonzalez (Columbia), scor 6-3, 4-6, 10-8.

În runda următoare, cele două sportive calificate vor întâlni perechea Fernanda Contreras/Ingrid Gamarra Martins (Mexic/Brazilia).

Echipele calificate în sferturi îşi asigură un premiu de 2.400 de dolari şi 60 de puncte.