Mihai Stoichiţă, declaraţie interesantă înaintea meciului cu Cipru. "Nu sunt meschin." Mihai Stoichiţă, declaraţie interesantă înaintea meciului cu Cipru. "Nu sunt meschin."
Verdict la CFR Cluj! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu, după ce atacantul a petrecut în club până la 5 dimineaţa Verdict la CFR Cluj! Ce se întâmplă cu Louis Munteanu, după ce atacantul a petrecut în club până la 5 dimineaţa
Unde se afla Kylian Mbappe când Franţa o spulbera pe Israel, în Nations League Unde se afla Kylian Mbappe când Franţa o spulbera pe Israel, în Nations League
Marcel Răducanu, critic înaintea meciurilor naţionalei! Gigi Becali şi Adrian Mutu, cei vizaţi. „Nu poate fi criticat niciodată! Asta e mentalitatea din România” Marcel Răducanu, critic înaintea meciurilor naţionalei! Gigi Becali şi Adrian Mutu, cei vizaţi. „Nu poate fi criticat niciodată! Asta e mentalitatea din România”
Meciul Iranului împotriva Qatarului, din preliminariile CM, a fost mutat în Emiratele Arabe Unite din motive de securitate
Radu Benea, aproape de rezultatul carierei la viteză în coastă Radu Benea, aproape de rezultatul carierei la viteză în coastă

FCSB, victorie pansament contra celor de la Farul, în finala Cupei de Tineret

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 24 mai 2023

FCSB şi-a luat revanşa contra celor de la Farul, după ce dobrogenii i-au scos din lupta pentru titlu în Superliga. Formaţia din Capitală a câştigat finala Cupei de Tineret U18, cu 3-2.

Confruntarea s-a jucat la Sibiu, în deschiderea finalei Cupei României dintre Sepsi Sfântu Gheorghe şi Universitatea Cluj.

• Au marcat: Băceanu '14, L. Banu '64 / M. Geană '19, Şt. Moraru '23, M. Toma '77

Firul evenimentelor a fost unul dramatic. Intrat în minutul 71, Mihai Toma a adus victoria în minutul 77, cu un şut impecabil expediat în plasa laterală. Cei de la Farul putea egala în prelungiri, dar Nemţanu a tras în bară.

• Farul U18: Răfăilă - M. Aioanei, Cercel, Ştefănescu, Croitoru - Banu, Costea, Dulcea - Păcuraru, Băceanu, Băsceanu
  • FCSB U18: Al. Maxim - Geană, S. Radu, L. Ciobanu, Tamaşi - Gogescu - M. Tănasă, Stancovici, L. Manolache, D. Popa - Moraru