Unde se afla Kylian Mbappe, când Franţa o spulbera pe Israel, în Nations League Unde se afla Kylian Mbappe, când Franţa o spulbera pe Israel, în Nations League
Marcel Răducanu, critic înaintea meciurilor naţionalei! Gigi Becali şi Adrian Mutu, cei vizaţi. „Nu poate fi criticat niciodată! Asta e mentalitatea din România” Marcel Răducanu, critic înaintea meciurilor naţionalei! Gigi Becali şi Adrian Mutu, cei vizaţi. „Nu poate fi criticat niciodată! Asta e mentalitatea din România”
Meciul Iranului împotriva Qatarului, din preliminariile CM, a fost mutat în Emiratele Arabe Unite din motive de securitate
Radu Benea, aproape de rezultatul carierei la viteză în coastă Radu Benea, aproape de rezultatul carierei la viteză în coastă
PREMIERĂ ÎN ROMÂNIA! PRIMA TV TRANSMITE MECIUL NAŢIONALEI CU CIPRU ŞI ÎN SALA DE CINEMA, LA CINEPLEXX BĂNEASA PREMIERĂ ÎN ROMÂNIA! PRIMA TV TRANSMITE MECIUL NAŢIONALEI CU CIPRU ŞI ÎN SALA DE CINEMA, LA CINEPLEXX BĂNEASA
Mesajul lui Ion Ţiriac, după anunţul de retragere a lui Rafael Nadal. „Una dintre cele mai bune decizii pe care le-am luat vreodată” Mesajul lui Ion Ţiriac, după anunţul de retragere a lui Rafael Nadal. „Una dintre cele mai bune decizii pe care le-am luat vreodată”

Aşa arată umilinţa! Niciun star englez cotat la zeci de milioane de lire nu a luat notă de trecere în partida contra Greciei

Fotbal Internațional Publicat astăzi, 12:31

Echipa naţională a Greciei a învins, joi seara, în deplasare, scor 2-1, reprezentativa Angliei, în etapa a treia din Liga Naţiunilor.

Pe Wembley, într-un meci contând pentru grupa B2 din Liga Naţiunilor, Grecia a avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 8, când Mavropanos trimisese balonul în plasă cu o lovitură de cap. În minutul 49 Vangelis Pavlidis, atacantul Benficăi Lisabona, s-a descurcat excelent în careu, între cinci adversari şi l-a învins pe Pickford, deschizând scorul.

Minutul 60 a mai adus un gol anulat pentru greci, la Pavlidis, tot pentru ofsaid, iar povestea s-a repetat în minutul 84, când iarăşi o poziţie de ofsaid a lui Pavlidis i-a salvat pe englezi de la o înfrângere la un scor mai mare. Bellingham a egalat în minutul 87, dar Pavlidis a fost eroul grecilor şi a înscris golul victoriei în minutul 90+4.

BBC i-a notat pe jucătorii Angliei pe baza voturilor cititorilor. MVP-ul partidei a fost Pavlidis, cu nota 8.