VIDEO | Villarreal - Barcelona 1-5. Catalanii sunt dezlănţuiţi în La Liga VIDEO | Villarreal - Barcelona 1-5. Catalanii sunt dezlănţuiţi în La Liga
Adrian Mutu, dorit de o formaţie din România! Adrian Mutu, dorit de o formaţie din România!
VIDEO | ”U” Cluj - Universitatea Craiova 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Thiam deschide scorul! VIDEO | ”U” Cluj - Universitatea Craiova 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Thiam deschide scorul!
”Vreau şi eu să aud ce au discutat”. MM Stoica, tiradă la adresa arbitrajului de la FCSB - Petrolul | VIDEO EXCLUSIV ”Vreau şi eu să aud ce au discutat”. MM Stoica, tiradă la adresa arbitrajului de la FCSB - Petrolul | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Manchester City - Arsenal 2-2. "Cetăţenii" salvează egalul la ultima fază! VIDEO | Manchester City - Arsenal 2-2. "Cetăţenii" salvează egalul la ultima fază!
Gică Hagi obţine un succes crucial. ”A fost o provocare” Gică Hagi obţine un succes crucial. ”A fost o provocare”

FCSB, victorie la pas în amicalul cu LASK din Turcia. Marcatorii celor trei goluri ale ”roş-albaştrilor”

FCSB Publicat pe 14 ian 2024

FCSB s-a impus în faţa lui LASK Linz, scor 3-1, într-un meci amical din Turcia, disputat duminică, 14 ianuarie.

”Roş-albaştrii” au disputat prima partidă de pregătire din Antalya, dar în acelaşi timp şi ultima, pentru ei urmând meciul cu UTA Arad, de pe 22 ianuarie, în direct pe Prima Sport 1

FCSB a deschis scorul prin Luis Phelipe, jucătorul proaspăt transferat în acestă iarnă a marcat în minutul 21 cu un şut plasat din interiorul careului.

În a doua parte, Florin Coman a făcut 2-0, dar austriecii au reuşit să revină pe tabelă, graţie reuşitei lui Marin Ljubicic. Scorul final a fost stabilit de David Miculescu, care a înscris în minutul 75.

Surprize în primul 11 aliniat de Charalambous

Roş-albaştrii” au început încă din primul minut cu proaspeţii transferaţi în acestă iarnă: Luis Phelipe şi Baba Alhassan. Pe lângă cei doi se regăseşte, surprinzător, şi Andrea Compagno, cel care a intrat în dizgraţia lui Gigi Becali.

Primul 11 al FCSB-ului în amicalul cu LASK: Târnovanu - Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Olaru, Şut, Alhassan - Oct. Popescu, Compagno, Luis Phelipe