VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial VIDEO | Farul - Sepsi 2-1. Denis Alibec a fost providenţial
Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon
Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş
Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa” Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa”
VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut
”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea

Ce a spus antrenorul Iaşiului după eşecul cu Gloria Buzău: ”Eu trebuie să-mi cer scuze suporterilor!” | VIDEO

Superliga Publicat pe 27 iul 2024

Formaţia Politehnica Iaşi a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Gloria Buzău, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Au marcat: Alin Roman ’36 / Ricardo Matos ‘45+12, ‘52. În minutul 45+6, Alin Roman a ratat un penalty.

La finalul meciului, Toni, antrenorul moldovenilor, a oferit mai multe declaraţii.

”În primul rând, eu trebuie să-mi cer scuze suporterilor. Noi trebuia să facem mai mult. Am intrat bine în meci. Puteam face 2-0. Am avut şi momente foarte importante. Dar nu am făcut 2-0. Asta e, se întâmplă la fotbal. Acum nu putem lua gol chiar înainte de pauză. Noi am pierdut meciul. Tot respectul pentru Buzău. Noi am pierdut meciul, nu ei l-au câştigat.

Puteau fi şi 20 de minute şi 30 de minute de prelungire, nu trebuia să luăm gol. Noi trebuie să avem mai multă răbdare şi mai multă calitate în faţa porţii. Eu sunt cel mai mare responsabil. O să analizăm cu băieţii ce am făcut bine şi ce am făcut rău”, a spus Tony după meci.