Breaking News! Legenda Imensă a Barcelonei s-a retras: ”Jocul continuă!”

VIDEO | Peste 500 de suporteri, majoritatea copii, prezenţi la antrenamentul ”Generaţiei de Suflet” VIDEO | Peste 500 de suporteri, majoritatea copii, prezenţi la antrenamentul ”Generaţiei de Suflet”
Adrian Şut a părăsit cantonamentul naţionalei din motive medicale. Victor Dican, convocat în premieră Adrian Şut a părăsit cantonamentul naţionalei din motive medicale. Victor Dican, convocat în premieră
”Nu vreau să mai aud de echipă, plec”. Clubul din SuperLiga a rămas, oficial, fără acţionar ”Nu vreau să mai aud de echipă, plec”. Clubul din SuperLiga a rămas, oficial, fără acţionar
Manchester City obţine prima victorie juridică împotriva Premier League cu privire la contractele de sponsorizare Manchester City obţine prima victorie juridică împotriva Premier League cu privire la contractele de sponsorizare
Adrian Mutu ar putea reveni pe banca tehnică! E pe lista unul club din Superliga Adrian Mutu ar putea reveni pe banca tehnică! E pe lista unul club din Superliga

Breaking News! Conducerea Rapidului i-a decis soarta lui Şumudică: ”Nu există!”

Superliga Publicat astăzi, 17:51

FC Botoşani a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea bucureşteană Rapid, într-un meci din etapa a 12-a a Superligii.

Rapid a avut prima mare ocazie a partidei de la Botoşani, în minutul 25, când Friday Adams a respins din faţa porţii goale şutul lui Petrila. Portarul debutant al gazdelor, grecul Anestis a scos şutul lui Jambor, iar în minutul 45+1 Hromada a trimis în bara transversală. După pauză, gazdele au fost mai periculoase şi Chică-Roşă a şutat pe lângă poartă în minutul 49, pentru ca în minutul 52 acelaşi jucător să deschidă scorul, din şase metri, la şutul deviat al lui Francisco Junior.  Rapid a ratat în minutul 88 la şutul lui Săpunaru, dar gazdele au reuşit să îşi mărească avantajul un minut mai târziu. Doi dintre jucătorii bucureşteni s-au ciocnit involuntar la centrul terenului, moldovenii au recuperat şi Aldair Ferreira a înscris cu un şut din careu, stabilind scorul final, 2-0 pentru FC Botoşani. Moldovenii au părăsit ultimul loc al clasamentului,

După meci, Viorel Moldovan, oficialul giuleştenilor, a oferit main multe decalarţii.

Chiar dacă Rapid nu se regăseşte nici cu Marius Şumudică, conducerea clubului îi oferă în continuare sprijin antrenorului.

Marius Şumudică va continua la Rapid

”S-a pierdut meciul. Asta a fost. Alte lucruri nu s-au întâmplat. Lucrurile sunt la fel. Avem încredere în Marius Şumudică! Îl sprijinim, suntem în spatele lui. Şi îi dăm libertate totală să decidă vizavi de anumiţi jucători. Noi îl sprijinim.

E nevoie de unitate. În aceste momente dificile e nevoie să fim împreună. Sunt convins că vom reuşi să ne redresăm. În viaţa unei echipe mai sunt astfel de momente, dar Marius Şumudică este şi va rămâne antrenorul Rapidului. Nu există niciun dubiu!

Avem două săptămâni şi trebuie să ne pregătim cât mai bine, chiar dacă avem jucători la echipele naţionale. Antrenorul va lucra cu ce are la dispoziţie. Avem un amical sâmbătă şi vedem ce va fi. Dar noi suntem alături de Şumudică şi staff-ul lui. Îi susţinem necondiţionat. Avem încredere că vom ieşi din această situaţie”, a declarat Viorel Moldovan, conform gsp.ro.