Editorial Vlad Măcicăşan | Eliminaţi-i pe Colţescu şi Vassaras, nu pe Olaru! Editorial Vlad Măcicăşan | Eliminaţi-i pe Colţescu şi Vassaras, nu pe Olaru!
Gigi Becali nu mai stă la discuţii şi a luat decizia: ”Nu mai joacă. L-am tras de şuncile de la burtă cum l-a tras Dorinel pe ăla de tricou” Gigi Becali nu mai stă la discuţii şi a luat decizia: ”Nu mai joacă. L-am tras de şuncile de la burtă cum l-a tras Dorinel pe ăla de tricou”
UTA s-a despărţit de atacantul adus ”să rupă plasele” în Superliga UTA s-a despărţit de atacantul adus ”să rupă plasele” în Superliga
VIDEO | Csikszereda - CSM Focşani 1-0. Liderul ligii secunde a avut serios de muncit cu penultima clasată VIDEO | Csikszereda - CSM Focşani 1-0. Liderul ligii secunde a avut serios de muncit cu penultima clasată
Atletul Kipyegon Bett a decedat, la doar 26 de ani. Se cunosc cauzele decesului Atletul Kipyegon Bett a decedat, la doar 26 de ani. Se cunosc cauzele decesului
Ofertă oficială pentru Darius Olaru, căpitanul FCSB-ului! Ofertă oficială pentru Darius Olaru, căpitanul FCSB-ului!

VIDEO | Csikszereda - CSM Focşani 1-0. Liderul ligii secunde a avut serios de muncit cu penultima clasată

Liga II Publicat de Daian Cutu astăzi, 21:41

Csikszereda a câştigat pe teren propriu, 1-0, contra celor de la CSM Focşani, în ultimul meci al etapei a noua din Liga II.

VIDEO | Csikszereda - CSM Focşani 1-0 (Dolny 48), în direct Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Csikszereda: M. Simon – Palmeş, Kelemen, Hegedus – Bloj, Bodo, Vereş, Gal-Andrezly (cpt.) – Anderson Ceara, Dolny, Babati
  • Focşani: Preda - Pedro, Jalbă, Vişinar, Tamaşi - Blaj, Săpunaru, Brînzan, Zaharia - Dodoi, Dănăilă

Minutul 90+5: Final de meci! Ciucanii bat cu 1-0.

Minutul 87: Pedro comite o mare eroare, mingea a ajunge la Makrai, care şutează pe lângă.

Minutul 54: Bodo primeşte în careu şi trage dintr-un unghi închis. Mingea s-a dus pe lângă bara a doua.

Minutul 48: GOL Csikszereda! Dolny şutează perfect plasat de la 20 de metri.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 44: Anderson Ceara urcă şi reia din afara careului. Preda se întinde şi parează.

Minutul 5: Babati centrează în careu, Pedro respinge şi e aproape de autogol.

-----------------------------------

Csikszereda vine după egalul cu CSA Steaua, scor 0-0, din runda trecută, meci în urma căruia ciucanii şi-a încheiat seria de 7 victorii consecutive, dar sunt în continuare invincibili în acest sezon. Csikszereda este lider în Liga 2, cu 22 de puncte în primele 8 partide disputate.

De cealaltă parte, CSM Focşani se află la poli opuşi în clasament, faţă de adversara din acestă seară, fiind pe locul 21 în clasament, cu doar 4 puncte adunate. Moldovenii nu au mai câştigat de 7 runde şi au 6 înfrângeri, 1 egal şi 1 victorie în această stagiune, în Liga 2.