Premier League vine cu o veste proastă pentru Manchester City Premier League vine cu o veste proastă pentru Manchester City
Ana Bogdan a acces în turul doi al calificărilor la Wuhan Ana Bogdan a acces în turul doi al calificărilor la Wuhan
Loturile pentru selecţionatele U20 şi U17 ale României. Programul meciurilor pentru „tricolori” Loturile pentru selecţionatele U20 şi U17 ale României. Programul meciurilor pentru „tricolori”
Laurenţiu Reghecampf a dezvăluit cum se implică Gigi Becali la FCSB. „Îi trimiteam lista cu jucătorii” Laurenţiu Reghecampf a dezvăluit cum se implică Gigi Becali la FCSB. „Îi trimiteam lista cu jucătorii”
„Nu cred că va prinde play-off-ul”. Predicţie total neaşteptată. „E singura echipă care se va bate la titlu cu FCSB” „Nu cred că va prinde play-off-ul”. Predicţie total neaşteptată. „E singura echipă care se va bate la titlu cu FCSB”
Fotbalistul legendar şi-a prelungit contractul la 37 de ani! Anunţul clubului Fotbalistul legendar şi-a prelungit contractul la 37 de ani! Anunţul clubului

Bayer Leverkusen o bate pe Hoffenheim şi îşi securizează primul loc în Bundesliga

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2023

Bayer Leverkusen a învins în deplasare, scor 3-2, formaţia Hoffenheim, în etapa a 10-a din Bundesliga. Leverkusen este lider în campionat.

Echipa condusă de antrenorul Xabi Alonso a condus cu 2-0 la pauză, prin reuşitele lui Florian Wirtz (min. 9) şi Alejandro Grimaldo (min. 45). Gazdele au egalat în numai două minute, 56 şi 68.

Autorii golurilor au fost Anton Stach şi Wout Weghorst. Ultimul cuvânt l-au avut de spus oaspeţii, şi Grimaldo a înscris golul victoriei pentru Bayer Leverkusen, 3-2, iar alb-roşii sunt lideri în Bundesliga, cu 28 de puncte, cinci mai multe decât Bayern, care are un meci mai puţin disputat.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a zecea din Bundesliga:

Union Berlin – Eintracht Frankfurt 0-3 (Marmoush 2, 14, Ferri 82);

Freiburg – Borussia Monchengladbach 3-3 (Holer 7, Weisshaupt 70, Grifo 90 / Jordan 25, Plea 29, Weigl 39);

FSV Mainz – RB Leipzig 2-0 (Jae-sung Lee 76, Barreiro 80);

FC Koln – Augsburg 1-1 (Maina 16 / Tietz 25);

Hoffenheim – Bayer Leverkusen 2-3 (Stach 56, Weghorst 58 / Wirtz 9, Grimaldo 45, 70).