Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa
EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător" EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător"
VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!” VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!”
VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB
VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi
VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos” VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos”

VIDEO | Show grandios în La Liga! Athletic Bilbao s-a impus în minutul 90+9 cu Celta Vigo, la capătul unei partide cu 7 goluri

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 11 nov 2023

Athletic Bilbao a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia Celta Vigo, într-un meci contând pentru etapa a 13-a din La Liga. Bilbao a învins cu un gol marcat în minutul 90+9, din penalty, după ce oaspeţii au ratat o lovitură de pedeapsă.

Pe stadionul San Mames, oaspeţii au deschis scorul în minutul 25, prin Iago Aspas, iar Oihan Sancet a egalat pentru Bilbao, în minutul 37. După numai patru minute Jonathan Bamba i-a readus pe oaspeţi în avantaj, însă gazdele au egalat din nou, în minutul 45+5, după golul lui Gorka Guruzeta.

Acelaşi jucător a reuşit să înscrie şi în minutul 52, iar Athletic conducea cu 3-2. Minutul 66 a adus egalarea, după un contraatac al Celtei, la care Iago Aspas a trimis pasa decisivă şi Jorgen Strand Larsen a înscris.

Oaspeţii au trecut pe lângă victorie în minutul 72. Arbitrul a dictat penalti pentru Celta, la un fault în careu comis de Guruzeta, însă Unai Simon a apărat şutul lui Aspas, dar meciul nu s-a încheiat la egalitate, pentru că Oscar Mingueza a comis un henţ în careul Celtei, în minutele de prelungire şi Alex Berenguer a transformat cu siguranţă, în minutul 90+9, aducând victoria gazdelor.

Bilbao e pe locul 5, cu 24 de puncte, iar Celta Vigo se află pe locul 18, cu 7 puncte.