”Mănânc tofu pane, nu se mai mănâncă caşcaval!”. Chipciu, fabulos după ce ”U” a dat de pământ cu Rapid | VIDEO

”Au fost daţi la o parte, dar tot ei fac treabă!”. Basarab Panduru aplaudă echipele de pe podium din Superligă | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Marius Şumudică a spus lucrurilor pe nume, după debutul dezamăgitor în „Giuleşti”. „Ce să fac? Nu se poate să arătăm aşa” VIDEO | Marius Şumudică a spus lucrurilor pe nume, după debutul dezamăgitor în „Giuleşti”. „Ce să fac? Nu se poate să arătăm aşa”
Ultimă oră! Giorgio Chiellini, revenire de senzaţie la o fostă campioană din Serie A: ”Am revenit acasă!”

VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău, critic la finalul meciului, chiar dacă echipa lui merge ceas. „Trebuie să le analizăm şi să le evităm” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău, critic la finalul meciului, chiar dacă echipa lui merge ceas. „Trebuie să le analizăm şi să le evităm”
VIDEO | GOOOL Andrei Raţiu! Fundaşul român, execuţie superbă din afara careului VIDEO | GOOOL Andrei Raţiu! Fundaşul român, execuţie superbă din afara careului

VIDEO | O nouă zi spectaculoasă în Nations League

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 8 sep 2024

Nations League continuă, astăzi, la Prima Sport şi online pe PrimaPlay.ro. Luxemburg - Belarus este primul duel al zilei, de la ora 16:00. Cele mai tari partide se vor juca seara: Danemarca - Serbia, de la ora 19:00, respectiv Elveţia - Spania, Croaţia - Polonia şi Portugalia - Scoţia, de la ora 21:45.

Elveţia - Spania 1-4 (Amdouni 41 / Joselu 4, Ruiz 13, 77, Torres 80)

Echipele de start

• Elveţia: Kobel - Wuthrich, Akanji, Rodriguez - Widmer, Freuler, Zakaria, Aebischer - Amdouni, Embolo, Vargas.
  • Spania: Raya - Carvajal, Le Nordman, Laporte, Grimaldo - Rodri, Ruiz - Yamal, Pedri, Williams - Joselu.

Minutul 80: GOL SPANIA! Lecţie de contraatac oferită de campionii europeni! Spania marchează din nou în inferioritate numerică, prin Ferran Torres.

Minutul 77: GOL SPANIA! Ruiz face dubla, după o fază uluitoare! Spaniolii au ajuns în careul elveţian din două pase!

Minutul 41: GOL ELVEŢIA! Amdouni reduce din diferenţă după un corner.

Minutul 20: Eliminare Spania! Le Normand a făcut un fault din poziţie de ultim apărător şi a fost eliminat.

Minutul 13: GOL SPANIA! Campionatul Europeană este dezlănţuită la Geneva! Ruiz a dublat avantajul oaspeţilor.

Minutul 4: GOL SPANIA! Joselu deschide scorul, după ce mingea a trecut la limită linia porţii.

Minutul 1: A început meciul.

Portugalia - Scoţia 2-1 (Bruno Fernandes 54, Ronaldo 88 / McTominay 7)

• Portugalia: Costa - Semedo, Dias, Silva, Mendes - Fernandes, Palhinha, Silva - Neto, Diogo Jota, Leao.
  • Scoţia: Gunn - Ralston, Hanley, McKenna, Robertson - Gilmour, McLean - Christie, McTominay, McGinn - Dykes.

Minutul 88: GOL PORTUGALIA! Cristiano Ronaldo este din nou decisiv! Superstarul îşi aduce naţionala în avantaj pe final.

Minutul 54: GOL PORTUGALIA! Bruno Fernandes restabileşte egalitatea cu un şut în forţă din afara careului.

Minutul 7: GOL SCOŢIA! McTominay dă lovitura, la o fază în care apărarea portugheză a dormit.

Croaţia - Polonia 1-0 (Modric 52)

• Croaţia: Livakovic - Sutalo, Caleta-Car, Gvardiol - Pjaca, Kovacic, Sosa - Susic, Modric, Petkovic - Matanovic.
  • Polonia: Skorupski - Kaminski, Walukiewicz, Bednarek, Dawidowicz, Zalewski - Urbanski, Zielinski, Szymanski - Bogusz, Lewandowski.

Minutul 52: GOL CROAŢIA! Modric a executat perfect o lovitură liberă!

Suedia - Estonia 3-0 (Gyokeres 30, 44, Isak 40)

• Suedia: Johansson - Douglas, Hien, Gudmnundsson - Eliasson, Ayari, Saletros, Kulusevski, Sema - Gyokeres, Isak.
  • Estonia: Hein - Paskotsi, Mets, Tamm, Schjonning-Larsen - Miller, Vetkal, Shein, Sinyavskiy - Palumets - Sappinen.

Minutul 44: GOL SUEDIA! Gyokeres a făcut dubla.

Minutul 40: GOL SUEDIA! Isak face 2-0 şi nordicii au un meci uşor în această seară.

Minutul 30: GOL SUEDIA! Gyokeres deschide scorul din câţiva metri.

Danemarca - Serbia 2-0 (Gronbaek 36, Poulsen 61)

• Danemarca: Schmeichel - Kristensen, Vestergaard, Andersen - Bah, Hojbjerg, Norgaard, Kristiansen - Gronbaek, Poulsen, Eriksen.
  • Serbia: Rajkovic - Erakovic, Milenkovic, Pavlovic - Nedeljkovic, Ilic, Grujic, Lukic, Birmancevic - Samardzic - Jovic.

Minutul 61: GOL DANEMARCA! Poulsen bifează reuşita actualei ediţii de Nations League! Danezul a înscris din foarfecă!

Minutul 36: GOL DANEMARCA! Gronbaek a deschis scorul la Copenhaga.

Bulgaria - Irlanda de Nord 1-0 (Despodov 40)

• Bulgaria: Mitov - Popov, Petkov, Atanasov, Nurnberger - Kirilov, Kostadinov, Gruev - Despodov, Kolev, Minchev.
  • Irlanda de Nord: Peacock-Farrell - Hume, Ballard, McNair, Brown - Charles, Saville, Lewis - Bradley, Charles, Price.

Minutul 40: GOL BULGARIA! Vecinii noştri au profitat de o eroare mare comisă de portarul nord-irlandez, iar Despodov a îndeplinit o formalitate.

Slovacia - Azerbaidjan 2-0 (Duda 22, Strelec 26)

• Slovacia: Dubravka - Gyomber, Skriniar, Obert, Hancko - Kucka, Lobotka, Duda - Suslov, Strelec, Haraslin.
  • Azerbaidjan: Dzhenetov - Seydiyev, Mammadov, Huseynov, Cafarquliyev - Camalov, Isayev - Mustafaev - Kokcu, Dadashov, Bayramov.

Minutul 26: GOL SLOVACIA! Strelec dublează avantajul gazdelor cu un şut din interiorul careului.

Minutul 22: GOL SLOVACIA! Duda deschide scorul din penalty.

Luxemburg - Belarus 0-1 (Gromyko 76)

• Luxemburg: Moris - Dzogovic, Chanot, Carlson - Jans, Martins Pereira, Barreiro, Baohnert - Olesen - Muratovic, Sinani.
  • Belarus: Lapoukhov - Volkov, Martynovich, Zabelin - Karpovich, Selyava, Ebong, Pechenin - Bakhar, Shikavka, Antilevskiy.

Minutul 76: GOL BELARUS! Gromyko deschide scorul cu un şut impecabil!