VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău, critic la finalul meciului, chiar dacă echipa lui merge ceas. „Trebuie să le analizăm şi să le evităm”

U Cluj Publicat pe luni, 23:40

Rapid a fost învinsă, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a noua a Superligii.

Ioan Ovidiu Sabău şi-a felicitat echipa pentru performanţa incredibilă reuşită, după ce „şepcile roşii” au ajuns la 9 meciuri fără înfrângere în tot atâtea etape. Cu toate acestea „Moţul” a scos în evidenţă şi momentele de rătăcire din meciul cu Rapid al echipei sale.

"Vreau să-mi felicit jucătorii, să nu pierzi timp de 9 meciuri este ceva extraordinar. Am anticipat că cei de la Rapid vor presa, au avut câteva ocazii de gol. Am reuşit să trecem peste acele acţiuni.

După 1-0 am avut mai mult curaj. Trebuie să fim mai curajoşi, chiar şi sub presiune, trebuie să facem ce pregătim la antrenament.

A doua repriză a fost mult mai bună, puteam face chiar 3-0, presiunea a fost mare. De trei etape suntem pe primul loc, este posibil ca anul acesta să ne calificăm în play-off. E un obiectiv frumos să jucăm pentru fanii care ne susţin şi oamenii care investesc la echipă.

S-a creat un nucleu al jucătorilor cu experienţă cu cei tineri. Berto şi Thiam, sunt foarte buni. Toţi fac o atmosferă bună la antrenamente şi în vestiar.

Eu vreau să le fie bine tuturor. Să nu uităm că tot ce am obţinut, am obţinut prin muncă, avem stabilitate financiară, nu se bagă nimeni peste mine, am linişte. Sunt lăsat să-mi fac meseria.

Trebuie să ne antrenăm mai bine, am avut şi lucruri care nu ne-au ieşit, trebuie să le analizăm şi să le evităm. Trebuie să ne odihnim, să punem pasiune.", a declarat Sabău la flash-interviu.