VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Probleme mari la FC Barcelona! Starul echipei s-a rupt

Barcelona Publicat pe luni, 18:34

Mijlocaşul ofensiv al echipei FC Barcelona, Dani Olmo, care a ieşit accidentat duminică în derbiul cu Girona (4-1), suferă de o leziune musculară la coapsa dreaptă, care îl va ţine departe de teren cel puţin patru săptămâni, a anunţat, luni, clubul catalan.

”Dani Olmo suferă de o leziune la bicepsul femural al coapsei drepte. Durata absenţei sale va fi între 4 şi 5 săptămâni”, a scris clubul catalan într-un scurt comunicat.

Mijlocaşul spaniol va rata astfel următoarele meciuri ale Barcelonei, inclusiv primele două runde ale Ligii Campionilor, cu AS Monaco joi şi Young Boys Berna pe 1 octombrie, şi următoarea fereastră internaţională de la jumătatea lunii octombrie.

Marcând pentru a treia oară în trei meciuri cu Girona duminică, campionul european cu La Roja, sosit în această vară de la RB Leipzig, a părăsit terenul cu o grimasă pe faţă în minutul 61, fiind înlocuit de Eric Garcia.

Absenţa sa este o nouă lovitură pentru antrenorul german Hansi Flick, care este deja lipsit de Frenkie De Jong, Gavi, Fermin Lopez şi Andreas Christensen.