VIDEO | Campioana UBT Cluj a obţinut prima victorie a sezonului, cu CSO Voluntari VIDEO | Campioana UBT Cluj a obţinut prima victorie a sezonului, cu CSO Voluntari
VIDEO | Farul - Dinamo, în direct, pe Prima Sport 1, de la 21:00. Echipele de start VIDEO | Farul - Dinamo, în direct, pe Prima Sport 1, de la 21:00. Echipele de start
VIDEO | UTA - Petrolul Ploieşti 3-1. Arădenii câştigă cu un om în minus derby-ul istoric VIDEO | UTA - Petrolul Ploieşti 3-1. Arădenii câştigă cu un om în minus derby-ul istoric
Spania, fără Rodri şi Le Normand la meciurile din octombrie Spania, fără Rodri şi Le Normand la meciurile din octombrie
VIDEO | Eroare uriaşă a portarului dorit de FCSB! Zima a scăpat în poartă lovitura liberă a lui Cîmpanu
Alexi Pitu, ofertat de un club care se bate la titlu în Superligă Alexi Pitu, ofertat de un club care se bate la titlu în Superligă

VIDEO | Ianis Hagi a intrat pe final, iar Alaves s-a impus acasă cu Granada

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

Alaves a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Granada, într-un meci din etapa a 14-a din La Liga.

Antrenorul Luis Garcia a început partida cu Granada ţinându-l pe banca de rezerve pe Ianis Hagi. Gazdele au deschis scorul în minutul 11, prin autogolul lui Raul Torrente. În minutul 38 Javi Lopez a pasat şi Abde Rebbach a majorat avantajul lui Alaves. Scorul final a fost stabilit de Samu Omorodion, în minutul 59, cu un gol marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Luis Rioja.

Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 86, prin Uzuni, din penalti, dar meciul s-a încheiat cu victoria lui Alaves, scor 3-1.

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 74, în locul lui Jon Guridi. În clasament, Alaves este pe locul 12, cu 15 puncte, iar Granada ocupă penultima poziţie, a 19-a, având doar 7 puncte.