VIDEO | Betis Sevilla – Atletico Madrid 1-0. Primul eşec stagional în La Liga pentru trupa lui Simeone VIDEO | Betis Sevilla – Atletico Madrid 1-0. Primul eşec stagional în La Liga pentru trupa lui Simeone
VIDEO | FCSB - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Boupendza, ratare uriaşă VIDEO | FCSB - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Boupendza, ratare uriaşă
VIDEO | Pierdere pentru Marius Şumudică în prima repriză a duelului cu FCSB. Un jucător a fost scos pe targă VIDEO | Pierdere pentru Marius Şumudică în prima repriză a duelului cu FCSB. Un jucător a fost scos pe targă
VIDEO | Inter Milano - Juventus Torino 4-4. ”Derby d’Italia” a fost epic VIDEO | Inter Milano - Juventus Torino 4-4. ”Derby d’Italia” a fost epic
Noul Rapid al lui Şumudică l-a băgat în sperieţi pe MM Stoica: „Am dezvoltat un complex! Putem avea probleme” | VIDEO EXCLUSIV Noul Rapid al lui Şumudică l-a băgat în sperieţi pe MM Stoica: „Am dezvoltat un complex! Putem avea probleme” | VIDEO EXCLUSIV
Mpetshi Perricard l-a învins în finală pe Ben Shelton şi a scris istorie la Basel Mpetshi Perricard l-a învins în finală pe Ben Shelton şi a scris istorie la Basel

VIDEO | FCSB - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Boupendza, ratare uriaşă

Superliga Publicat de Daian Cutu astăzi, 21:41

FCSB primeşte vizita Rapidului, duminică, de la ora 21:00, într-un duel ce face parte din cadrul rundei cu numărul 14. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe site-ul PrimaSport.ro

VIDEO | FCSB - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• FCSB: Târnovanu - Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Olaru, Şut, Fl.Tănase - Băluţă, Miculescu, Oct.Popescu
  • Rapid: Siegrist - Manea, Ignat, Paşcanu - Onea, Kait, Christensen, Borza - N'Jie, Boupendza, Petrila

Minutul 51: Şut deviază cu călcâiul foarte aproape de bară. Mingea a venit din corner.

Minutul 45+5: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 45+1: Popescu caută vinclul de la mare distanţă. Siegrist este din nou la post şi scoate acrobatic.

Minutul 30: Octavian Popescu pasează din flancul stâng la Olaru. Siegrist are o paradă de senzaţie la şutul căpitanului de la FCSB.

Minutul 16: Olaru scoate la Băluţă. Şutul acestuia a lovit plasa laterală.

Minutul 15: Ocazie uriaşă a celor de la Rapid! Târnovanu scoate mingea expediată de N'Jie, apoi pe respingere Boupendza reia peste cu aproape toată poarta goală.

Minutul 8: Siegrist scoate de sub transversala mingea trimisă de Olaru.

Minutul 3: Miculescu trimite un balon cu efect de la distanţă ce a ocolit de puţin cadrul porţii.

------------------------------------------

Înaintea acestei întâlniri, FCSB ocupă locul 5 în clasament, cu 19 puncte acumulate în 12 etape. După un început slab de sezon, campioana României este în revenire şi are 3 victorii consecutive în campionat, ultima fiind chiar în etapa trecută cu Dinamo, scor 0-2.

De cealaltă parte, Rapidul se află doar pe 10, cu 16 puncte. Giuleştenii vin după victoria de răsunet de pe teren propriu cu Farul, scor 5-0, iar trupa pregătită de Marius Şumudică merge pe „Arena Naţională” pentru a lua toate cele 3 puncte din derby.

Ultima confruntare între cele două combatante s-a încheiat cu victoria Rapidului, scor 2-0.