VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa 1-0. Ciucanii s-au impus la limită, într-un meci în care au jucat sub aşteptări VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa 1-0. Ciucanii s-au impus la limită, într-un meci în care au jucat sub aşteptări
Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă
Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar
Robert Elek a demisionat Robert Elek a demisionat
Toni Kroos, furios după ce UEFA a recunoscut greşeala din meciul Spania - Germania. „Le-a luat trei luni să-şi dea seama” Toni Kroos, furios după ce UEFA a recunoscut greşeala din meciul Spania - Germania. „Le-a luat trei luni să-şi dea seama”
Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia

VIDEO | Cristiano Ronaldo a marcat, dar Al Nassr a pierdut finala Supercupei Arabiei Saudite cu Al Hilal. Portughezul, gesturi critice la adresa coechipierilor

Fotbal Internațional Publicat pe 18 aug 2024

Cristiano Ronaldo a criticat dur atitudinea coechipierilor săi în timpul finalei Supercupei Arabiei Saudite de sâmbătă, după ce Al Nassr a pierdut, scor 1-4, în faţa celor de la Al Hilal. Portughezul a mimat apoi câteva gesturi deosebit de dure la adresa coechipierilor săi.

Chiar şi la 39 de ani şi jucând în Arabia Saudită, fostului atacant central de la Real Madrid nu-i place să piardă. După ce a deschis scorul pentru Al-Nassr, atacantul portughez şi-a atacat coechipierii mimând gesturi la limita obscenităţii.

A mimat somnul, apoi frica, şi a mers chiar mai departe mimând pe cineva care se uşurează. În ciuda acestui fapt, echipa Al-Nassr a avut un unsprezece de start destul de solid pe hârtie, cu Aymeric Laporte, Alex Telles şi Sadio Mané.

Seara a început destul de bine pentru Cristiano Ronaldo şi echipa sa. Atacantul portughez a deschis scorul în minutul 44. După pauză, Al Nassr s-a prăbuşit complet, încasând patru goluri între minutele 55 şi 72 prin Mitrovic (de două ori), Milinkovic-Savic şi Malcom.

Această întorsătură a evenimentelor a declanşat furia nedisimulată a lui Cristiano Ronaldo, care a câştigat un singur trofeu de când a ajuns în Arabia Saudită, în ianuarie 2023. Portughezul a semnat un contract până în 2025, cu un salariu uluitor de aproximativ 70 de milioane de euro pe an.