Suma considerabilă pe care FCSB trebuie să o achite pentru portarul Lukas Zima Suma considerabilă pe care FCSB trebuie să o achite pentru portarul Lukas Zima
Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an
VIDEO | Steaua Bucureşti nu a atras prea mulţi fani nici la derby-ul cu Csikszereda. Asistenţă foarte mică pe Ghencea
S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga
VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge

VIDEO | Betis Sevilla - Athletic Bilbao 3-1. Prestaţie solidă a andaluzilor contra vecinei de clasament

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Betis Sevilla a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea bască Athletic Bilbao, în etapa a 26-a din La Liga.

La Sevilla, pe stadionul Benito Villamarin, gazdele au marcat primele, prin Chimy Avila, în minutul 13. În minutul 38 Yuri Berchiche a înscris în propria poartă şi a majorat avantajul lui Betis la 2-0.

La numai două minute, Nico Williams a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat, lăsându-i pe oaspeţi în zece jucători. Bilbao a reuşit totuşi să reducă din diferenţă, în al şaptelea minut de prelungire al primei reprize, când a înscris Gorka Guruzeta.

Betis a restabilit însă diferenţa de două goluri în minutul 67, prin golul lui Johnny Cardoso şi scorul final a fost 3-1 pentru gazde.

Cu această victorie, Betis este pe locul 6 în La Liga, cu 42 de puncte, în timp ce Athletic Bilbao se află pe cinci, cu 49 de puncte.