Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă Ianis Hagi face spectacol la ”noua echipă”! Dublă şi pasă decisivă
VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa, în direct la Prima Sport 1. Ciucanii au deschis scorul, după ce oaspeţii au ratat o ocazie mare VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa, în direct la Prima Sport 1. Ciucanii au deschis scorul, după ce oaspeţii au ratat o ocazie mare
Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar Veste excelentă pentru Mircea Rednic! Anunţul făcut de UTA, prin Alexandru Meszar
Robert Elek a demisionat Robert Elek a demisionat
Toni Kroos, furios după ce UEFA a recunoscut greşeala din meciul Spania - Germania. „Le-a luat trei luni să-şi dea seama” Toni Kroos, furios după ce UEFA a recunoscut greşeala din meciul Spania - Germania. „Le-a luat trei luni să-şi dea seama”
Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia Virgil Ghiţă, statistici de atacant! A marcat iar pentru KS Cracovia

VIDEO | Anglia s-a descătuşat în finalul amicalului cu Bosnia şi Herţegovina. Remiză la Germania – Ucraina

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 3 iun 2024

Echipa naţională a Angliei a învins luni seara, pe teren propriu, scor 3-0, echipa naţională a Bosniei, într-un meci amical. Într-o altă partidă amicală Germania a încheiat la egalitate cu Ucraina.

Pe stadionul St James Park din Newcastle, Anglia lui Gareth Southgate a dominat întâlnirea cu Bosnia, dar a reuşit să deschidă scorul târziu, după o oră, dintr-un penalti transformat de Cole Palmer. Gazdele au majorat avantajul în finalul înfruntării. Mai întâi a înscris Alexander-Arnold, în minutul 85, apoi a marcat şi golgeterul Harry Kane, în minutul 89, şi Anglia s-a impus cu 3-0.

La Nuremberg, pe stadionul Max Morlock, Germania a încheiat la egalitate cu Ucraina, scor 0-0.