”Seamănă cu Becali! Vrea ţac-ţac”. Verdict dur după Rapid Oţelul 0-0 | VIDEO EXCLUSIV

”S-au făcut antrenori şi după au schimbat macazul!”. Dorinel Munteanu, discurs manifest în direct după ce a fost criticat după incidentul cu David Maftei  | VIDEO

”S-au făcut antrenori şi după au schimbat macazul!”. Dorinel Munteanu, discurs manifest în direct după ce a fost criticat după incidentul cu David Maftei | VIDEO
VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul
VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere
Luca Joldea, campion mondial la tir juniori Luca Joldea, campion mondial la tir juniori
VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul

VIDEO | Andrei Vlad ia în calcul plecarea de la FCSB! Anunţul portarului la finalul primului meci după nouă luni

FCSB Publicat pe 11 dec 2022

Revenit în poarta FCSB-ului după nouă luni, Andrei Vlad recunoaşte că ia în calcul plecarea de la vicecampioana României în pauza de iarnă.

Devenit rezerva lui Târnovanu, fostul internaţional de tineret e conştient că a pierdut clar lupta pentru titularizare, dar îşi doreşte să joace cât mai mult. Poreclit cândva Messi al portarilor, Vlad ia în calcul să schimbe echipa în iarnă, urmând să-i comunice în cel mai scurt timp decizia sa lui Gigi Becali:

"A fost un meci dificil, o echipă bună, pe un teren dificil. Sunt fericit că am câştigat şi că am luat cele trei puncte. Nu am ce să fac. M-am pregătit, m-am antrenat bine şi mi-am aşteptat rândul. Am intrat azi şi am făcut un meci bun, asta e cel mai important. Fane (n.red. Târnovanu) a suferit o entorsă, nu ştiu să dau detalii.

A trebuit să fiu pregatit să intru. Nu am de ce să am trac, am jucat multe meciuri, am trecut peste acea perioadă. Trebuie să ne adaptăm la teren şi să luăm decizii. A fost greu să jucăm, dar nu am avut încotro.

Clar că îmi doresc să joc cât mai mult. E important să iau o decizie cât mai bună. În pauza de iarnă mă voi gândi ce voi face în cariera mea în continuare. O să vină pauza şi voi lua o decizie. Sunt pregătit şi pentru meciul cu CFR Cluj.

Nu am nicio informaţie (n.red. despre cât va lipsi Târnovanu). Dacă e nevoie de mine, voi răspunde prezent. Nu erau probleme foarte mari în apărare. Am făcut un meci bun în apărare. Băieţii au jucat simplu. Suntem pe podium, dar trebuie să luăm meci cu meci, pas cu pas", a spus Vlad, la interviul de după succesul cu Chindia, scor 2-0.