Editorial Costin Cavaşi | Cazul Sinner: WADA vs ITIA - clostebol pentru toată lumea? Editorial Costin Cavaşi | Cazul Sinner: WADA vs ITIA - clostebol pentru toată lumea?
Andres Iniesta se retrage Andres Iniesta se retrage
Dennis Man, luat în colimator deşi a marcat din nou Dennis Man, luat în colimator deşi a marcat din nou
Adrian Mititelu a lămurit situaţia antrenorului Adrian Mititelu a lămurit situaţia antrenorului
VIDEO | Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al Nassr. Gestul făcut după reuşită VIDEO | Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Al Nassr. Gestul făcut după reuşită
Motivul pentru care Alex Cicâldău nu a bifat niciun minut de la revenirea în Bănie Motivul pentru care Alex Cicâldău nu a bifat niciun minut de la revenirea în Bănie

Sorana Cîrstea a acces în turul II la Doha! Urmează un duel cu numărul 1 WTA

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 11 feb 2024

Sorana Cîrstea, locul 26 WTA, s-a calificat, duminică, în turul doi la turneul de categorie WTA 1000 de la Doha, fază în care o va înfrunta pe poloneza Iga Swiatek, liderul WTA.

În primul tur, Cîrstea a învins-o pe americanca Sloane Stephens, numărul 39 mondial, scor 6-3, 6-2, într-o oră şi 21 de minute.

Prin accederea în turul doi, românca şi-a asigurat un premiu de 20.650 de dolari şi 65 de puncte.

Sorana Cîrstea şi Iga Swiatek au mai fost adversare de două ori: în 2022 la Australian Open şi în 2023 la Indian Wells. În ambele meciuri s-a impus poloneza.