Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

Soarta lui Djokovic de la FCSB a fost decisă! Anunţul lui MM Stoica: ”Face exact ca Tamaş!”

FCSB Publicat pe 24 oct 2023

Echipa FCSB a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Voluntari, în etapa a 13-a din Superligă.

Într-un meci disputat, dar fără multe cartonaşe galbene, FCSB şi FC Voluntari au jucat pe contre, iar elevii lui Charalambous au ratat mai multe ocazii. Compagno a ratat în minutul 11, apoi Armaş a scos la capul lui Compagno, în minutul 35, acelaşi Armaş a respins la şutul lui Octavian Popescu, douăzeci de minute mai târziu.

Gigi Becali, patronul FCSB, l-a folosit pe Mihai Lixandru pe postul de inter în duelul cu FC Voluntari. Cu toate acestea, omul de afaceri a fost dezamăgit de prestaţia lui Lixandru, iar conducerea se va baza din nou pe Damjan Djokovic pentru postul de titular, care se va lupta cu Ovidiu Popescu.

Djokovic a rămas pe banca de rezerve în timpul meciului, iar Basarab Panduru susţine că Becali intenţionează să renunţe la serviciile croatului. În schimb, Mihai Stoica a precizat că Damjan Djokovic ar putea titular în partida cu Petrolul, disputată sâmbătă, de la ora 20:30.

MM Stoica a dezvăluit de ce îl apreciază pe croat şi l-a comparat cu Gabi Tamaş.

"A fost chestia că (n.r. - Gigi Becali) a vrut să-l vadă pe Lixandru şi l-a văzut pe Lixandru, iar acum discuţia va fi între Djokovic şi Popescu, pentru al doilea inter, lângă Olaru.

Djokovic e remarcabil, că avem jucători care stau pe jos, se vaită, dar Djokovic are două mari calităţi. Dacă e lovit, niciodată nu scoate o consoană, chiar dacă e lovit serios, iar a doua...

Face exact ca Tamaş. Niciodată nu l-am văzut să intre mai tare la un jucător mai tânăr în antrenament. Îmi place foarte mult şi nu doar ca fotbalist, ci şi ca om. Acum se alege între el şi Ovidiu Popescu. Spun ce văd şi ce-mi place", a declarat MM Stoica, pentru Orange Sport.

• 16 meciuri, 3 goluri şi 1 pasă decisivă sunt cifrele lui Damjan Djokovic, la FCSB.