Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

România, şase meciuri amicale în pregătirea pentru Campionatul European de volei masculin

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2023

Naţionala de volei masculin a României va disputa şase meciuri test înaintea debutului la Campionatul European, programat în 30 august, cu Portugalia.

FR Volei anunţă că programul reprezentativei include şase meciuri amicale, după cum urmează: 4-5 august, în deplasare, cu Macedonia de Nord, 11-12 august, la Braşov, cu Cehia, şi 19-20 august, la Braşov, cu Finlanda.

Tricolorii vor juca la Campionatul European în grupa găzduită de Israel, iar debutul va avea loc în 30 august, cu Portugalia.

Celelalte partide din grupa D vor avea loc în 31 august, cu Israel, în 1 septembrie, cu Turcia, în 3 septembrie, cu Grecia şi în 4 septembrie, cu Franţa.

Primele patru clasate în fiecare din cele patru grupe se vor califica în optimile de finală.