Căpitanul Nicolae Stanciu, impresionat de fani. ”Le-am spus băieţilor că e prima dată” Căpitanul Nicolae Stanciu, impresionat de fani. ”Le-am spus băieţilor că e prima dată”
Jurnaliştii ciprioţi, nemiloşi cu naţionala lor. ”A reluat totul de unde a rămas” Jurnaliştii ciprioţi, nemiloşi cu naţionala lor. ”A reluat totul de unde a rămas”
VIDEO | ”Ştiam”. Dennis Man a identificat cheia partidei cu Cipru VIDEO | ”Ştiam”. Dennis Man a identificat cheia partidei cu Cipru
VIDEO | Mircea Lucescu, magistral pe banca naţionalei. ”Am impus un stil de joc care se apropie de ce făceam noi inainte” VIDEO | Mircea Lucescu, magistral pe banca naţionalei. ”Am impus un stil de joc care se apropie de ce făceam noi inainte”
VIDEO | Răzvan Marin, marcatorul de serviciu al României. ”Maturitatea pe care am căpătat-o ne-a adus în acest punct” VIDEO | Răzvan Marin, marcatorul de serviciu al României. ”Maturitatea pe care am căpătat-o ne-a adus în acest punct”
Basarab Panduru suprinde după victoria clară din Cipru. ”Am cam uitat cine suntem” | EXCLUSIV Basarab Panduru suprinde după victoria clară din Cipru. ”Am cam uitat cine suntem” | EXCLUSIV

Naţionala de fotbal feminin a salvat o remiză în minutul 90+3 al partidei amicale cu Slovenia

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2023

Naţionala de fotbal feminin a terminat la egalitate, amicalul jucat în deplasare, contra Sloveniei, scor 1-1. Ana Vlădulescu a stabilit scorul final, în minutul 90+3.

Slovenele au marcat în minutul 42, prin Milovic.

Pentru fetele antrenate de Cristi Dulca urmează jocul de verificare de pe ”Arcul de Triumf”, contra Marocului, programat miercuri.

Echipele utilizate:

SLOVENIA:
1. Mersnik – 16. Erzen, 2. Golob, 3. Agrez, 7. Erman – 10. Conc, 6. Korosec – 19. Milovic, 20. Kramzar, 8. Zver (cpt) – 11. Prasnikar. Selecţioner: Borut Jarc

ROMÂNIA: 12. Ceasar – 5. Meluţă, 19. Ambrus (18. Bâtea 13 – 21. Ienovan 64), 15. Goder, 13. Gered – 4. Bortan (cpt), 8. Vătafu (14. Herczeg 70) – 17. Bistrian (7. Vlădulescu 46), 10. Ciolacu, 20. Carp – 9. Rus (22. Marcu 46).