Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii Incidente la un meci din Suedia! Portarul echipei Landskrona a urcat în tribună pentru a se încăiera cu fanii
Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB Kyros Vassaras, comunicat despre golul marcat de Petrolul în meciul cu FCSB
Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua Unirea Ungheni - Corvinul 1-2. Hunedorenii au întors meciul în repriza a doua
FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România FRF, comunicat oficial despre situaţia biletelor de la meciul Cipru - România
Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea Naomi Osaka şi Patrick Mouratoglou şi-au oficializat colaborarea
Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona Wojciech Szczesny este în negocieri cu Barcelona

Hagi a pus piciorul în prag! Jucătorii care urmează să îşi facă bagajele

Farul Constanta Publicat de Tudor Moisa pe 4 aug 2023

Farul Constanţa, campioana României, nu a convins, până acum, în acest sezon. Gică Hagi a avut reacţii virulente la adresa jucătorilor de mai multe ori în ultimul timp, iar acum se pare că a luat decizia să dea afară nu mai puţin de 8 jucători!

Dintre cei opt care se află pe lista neagră a "regelui", şase au venit la clubul din Constanţa în această vară.

Este vorba de Nicolae Carnat, Amine, Benchaib, Fabio Vianna, Diogo Queirosm, Zorhan Bassong şi Borgnino. Ceilalţi doi jucători care urmează să o părăsească pe Farul sunt Mateus şi Kevin Doukoure.

Farul Constanţa a fost eliminată de Sheriff Tiraspol în primul tur preliminar Champions League cu scorul de 3-1 la general. În Conference, echipa antrenată de Hagi a trecut de armenii de la Urartu, iar în turul al treilea se vor duela cu estonienii de la Flora Tallinn.

În campionat, constănţenii au şase puncte după trei partide disputate.