Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

Gigi Becali a răbufnit după ce Charalambous a fost întrebat cine e antrenor principal la FCSB: ”Din fotoliu iau campionatul!”

FCSB Publicat pe 27 sep 2023

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 5-2, formaţia Sepsi OSK, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Bucureştenii au început lansat la Sf. Gheorghe, cu două goluri superbe înscrise de Şut (min. 7) şi Darius Olaru (min. 11). După pauză, Safranko a redus din diferenţă în minutul 52, dar oaspeţii au refăcut diferenţa de două goluri în minutul 58, prin Florinel Coman.

După numai două minute a înscris Alimi şi scorul a devenit 2-3. A urmat golul înscris de Octavian Popescu, în minutul 69, după ce a ridiculizat apărarea adversă, iar în minutul 75 Djokovic a stabilit scorul final, dintr-un penalti transformat cu siguranţă.

După meci, Charalambous a fost întrebat cine este antrenor principal la FCSB, iar acest lucru a părut că l-a deranjat.

La câteva zile, Gigi Becali a intervenit şi i-a spus tehnicianul său să plece de la interviu când mai primeşte astfel de întrebări.

”Din fotoliu iau campionatul!”

”Charalambous e prea băiat bun. I-am spus: ‘Când îţi mai pune întrebare cu cine este antrenor le mulţumeşti şi pleci’. Păi, băi, ajunge! Dacă ştiţi care este situaţia pentru ce mai discutaţi atât de mult?

Situaţia este că ce s-a întâmplat cu Dioszegi, cu Sepsi, că trei jucători care au fost intrat la pauză au scos 11 metri şi au dat gol. Au zis ei că din fotoliu şi atunci am spus ‘Bine, din fotoliu iau campionatul’”, a spus Becali, la Fanatik.ro.

FCSB s-a impus cu 5-2 şi conduce în clasament cu 25 de puncte. Sepsi este pe locul 7, cu 12 puncte.