Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Gică Hagi şi-a criticat public jucătorii. ”O ruşine din partea noastră”

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 30 iul 2023

Poli Iaşi a învins în deplasare, scor 3-1, formaţia campioană a României, Farul, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Aşa cum era de aşteptat, Gică Hagi nu s-a ferit de cuvinte şi a criticat dur prestaţia elevilor săi, chiar dacă în mare parte a fost utilizată garnitura de rezervă. Majoritatea titularilor au fost menajaţi în vederea returului cu Urartu, din turul II preliminar al Conference League.

”La fotbal trebuie să fii implicat, să joci 100%, să faci doar jumătate. O primă repriză cea mai slabă văzută vreodată.

Toată lumea a văzut, o ruşine din partea noastră, dar probabil că semnalele erau dinainte, acum probabil am ajuns la... Am dat cu fundul de pământ, dar acolo, scuzaţi-mă de expresie.

Fiecare meci e un test, o evaluare şi toţi suntem în evaluare, dar când nu joci ca echipă toate fazele ţi se văd toate defectele şi s-au văzut azi. Trebuie să ştii să te aperi la jocul fără minge”