Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

Fostul mare jucător de la FCSB l-a luat la ţintă pe Gigi Becali: ”Doar la ţară mai vezi aşa ceva. Mă doare!”

FCSB Publicat pe 4 oct 2023

Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia U Cluj, în ultimul meci al etapei a 11-a din Superligă.

Pe Arena Naţională, Dawa a deschis scorul pentru gazde, după o fază la care Gorcea a respins înalt un balon trimis din corner de Florinel Coman, mingea a revenit în teren căzând pe bara transversală, apoi l-a lovit pe Ngezana şi Dawa a trimis-o în plasă cu o lovitură de cap.

Oaspeţii au egalat în minutul 26, prin Dan Nistor, dar bucureştenii au revenit la conducere prin golul înscris de Şut, după o lovitură liberă a lui Coman. FCSB a mai ratat o ocazie uriaşă în minutul 57, prin Alexandru Băluţă, iar clujenii au egalat în minutul 88, prin Bogdan Mitrea.

După meci, Bănel Nicoliţă l-a luat la ţintă pe Gigi Becali. Fostul jucător nu este mulţumit de faptul că patronul efectuează multe schimbări în meciuri, atunci când consideră că jocul nu merge bine.

”Doar la ţară mai vezi aşa ceva. Mă doare!”

”Nu mi se pare normal ca la un club, n-am auzit nicăieri asta, poate doar pe la ţară. E echipa dânsului şi face cum doreşte, dar mie nu îmi place şi mă doare, pentru că am jucat şi eu la acest club.

Dânsul vede altfel lucrurile, dacă nu lăsăm jucătorii să joace, e foarte greu, de-aia ne chinuim de şapte. În primul rând, trebuie să faci un grup, nu poţi după fiecare meci să schimbi 3-4 jucători.

Şi eu îmi doresc să câştigăm campionatul! Am înţeles, jos pălăria pentru ce a făcut, dar nu ai cum, trebuie să faci nişte automatisme între jucători, dar e greu aşa”, a declarat Bănel Nicoliţă, potrivit Fanatik.

S-a terminat 2-2, FCSB este pe primul loc, cu 26 de puncte, iar U Cluj are 12 puncte şi este pe 11.