VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Explicaţii la cald pentru penalty-ul ratat de Alexandru Mitriţă: „În primul rând” | VIDEO EXCLUSIV

Emisiuni Publicat pe duminică, 20:40

Poli Iaşi a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Partida s-a disputat în condiţii de ploaie torenţială, vreme care a făcut terenul aproape impracticabil.

Golurile au fost marcate de Kamberi ’31 şi Tailson '90+10.

În minutul 59, Mitriţă a ratat un penalty, şutul ducându-se mult peste paorta moldovenilor.

Imediat după meci, Basarab Panduru a explicat execuţia ratată a „Piticului Atomic” şi consideră că terenul este principalul motiv pentru care penalty-ul nu a fost transformat.

„A executat peste poartă pentru că e terenul prost şi se poate să dai şi aşa. A vrut să dea tare, plasa laterală şi probabil că i-a fugit puţin piciorul aşa cum e normal pe un teren ca acesta.

Trebuie să dai sus în primul rând, pentru că dacă e terenul prost nu poţi da pe jos. Dacă te-ai dus cu piciorul stâng şi ţi-a alunecat puţin, probabil de asta dai peste poartă.

Dar el cum a vrut să dea la semi-înălţime, plasa laterală, după părerea mea aşa trebuie să dai.” , a declarat Basarab Panduru, la emisiunea Fotbal Show, pe Prima Sport 1.