Gabriela Ruse s-a calificat în turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Gabriela Ruse s-a calificat în turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong
Marian Barbu şi Horaţiu Feşnic, delegaţi la meciuri din Europa League Marian Barbu şi Horaţiu Feşnic, delegaţi la meciuri din Europa League
Adrian Mititelu a făcut anunţul! Cine o va pregăti pe FCU Craiova Adrian Mititelu a făcut anunţul! Cine o va pregăti pe FCU Craiova
Probleme mari pentru Dinamo înaintea meciului cu Farul Probleme mari pentru Dinamo înaintea meciului cu Farul
Organizatorii turneului de la Hong Kong au stabilit când va juca Simona Halep Organizatorii turneului de la Hong Kong au stabilit când va juca Simona Halep
Mario Balotelli, la un pas să ajungă în Spania Mario Balotelli, la un pas să ajungă în Spania

EXCLUSIV | Vasile Miriuţă ştie de ce Andrei Ivan nu mai dă randamentul dorit: "Nu este numai el de vină. Nu s-a regăsit acolo"

Superliga Publicat pe 29 feb 2024

Universitatea Craiova a învins în deplasare, scor 3-2, gruparea Petrolul Ploieşti, în etapa a 28-a din Superligă.

La Ploieşti, oaspeţii au deschis scorul în minutul 32, prin Jovan Markovic, din centrarea lui Mitriţă. După opt minute, Baiaram a făcut 2-0, dar ploieştenii au redus din diferenţă în minutul 45+1, prin Huja. Grozav a reuşit să egaleze în minutul 47, cu un şut superb, dar craiovenii au revenit în avantaj prin Baiaram, în minutul 59.

Andrei Ivan a ratat penalty în minutul 83 şi Universitatea Craiova a rămas în zece în minutele de prelungiri, dar s-a impus cu 3-2 şi este pe locul 4 în clasament, cu 45 de puncte.

Andrei Ivan nu a mai marcat din luna august, deşi este titularul de drept din atacul oltenilor. Aflat în studio-ul Fotbal Show, Vasile Miriuţă a analizat forma slabă atacantului şi este de părere că motivul pentru care acesta nu mai dă randamentul dorit este că poziţia pe care a fost pus să joace nu i se potriveşte.

"Eu nu îi iau apărarea lui Ivan, dar să ştii că nu este numai el de vină. Probabil are şi el partea lui de vină, nu ştiu cum se pregăteşte săptămânal. Dar de când a venit Mitriţă a tot fost schimbat. Pentru că ştim cu toţii că poziţia lui cea mai bună e în stânga.

Şi atunci el nu dă cel mai bun randament. L-au mutat ba în dreapta, ba în stângă, ba vârf împins. Nu s-a regăsit acolo. De aia şi evoluţiile lui au fost bune şi mai puţin bune. Şi alţi atacanţi au avut un an de zile fără să marcheze." , a declarat Vasile Miriuţă, în exclusivitate pentru Prima Sport.