Surpriză mare! FC Argeş a anunţat oficial noul antrenor al echipei! Cine i-a luat locul lui Dică

Andrei Raţiu, transferul carierei! Fosta finalistă din Champions League pune 10 milioane de euro pe masă pentru internaţionalul român

Ultimă oră! Jucătorul care a făcut istorie la Real Madrid, revenire de senzaţie în Spania chiar la marea rivală Barcelona
”În 4 zile s-a ofilit ghiocelul. Vine meciul cu Galaţi nu e bun ghiocelul!”. Hohote de râs în direct după discursul lui Marius Şumudică unde a asemănat Rapidul cu o floare | VIDEO EXCLUSIV

Ilie Dumitrescu anunţă următorul star din Superligă care va rupe plasele porţilor: ”Este o execuţie de manual. E ABC-ul fotbalului!”

Breaking News! Una dintre cele mai prestigioase publicaţii din lume a anunţat câştigătorul Balonului de Aur. Surpriză mare

E gata! Gigi Becali nu mai stă la discuţii şi a făcut anunţul după meciul cu Universitatea Craiova! Jucătorul care pleacă de la FCSB: ”Gata, la revedere!”

FCSB Publicat pe 3 sep 2023

Echipa FCSB a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a opta a Superligii. Bucureştenii au revenit pe prima treaptă a podiumului.

Gazdele au început tare meciul din Ghencea şi Compagno a trimis în bara transversală în minutul 3. FCSB a deschis scorul în minutul 13, prin Darius Olaru, care a trimis la colţul scurt din pasa lui Octavian Popescu.

Compagno a mai pus odată în pericol poarta oaspeţilor, în minutul 19, dar Lucian Popescu a reţinut. După numai două minute Radunovic a primit o pasă de la Alexandru Băluţă şi a majorat diferenţa la 2-0. Bucureştenii au intrat însă la cabine cuun avantaj de trei goluri, Darius Olaru reuşind dubla cu un şut din careu.

În repriza secundă gazdele au mai avut ocazii, cea mai mare în minutul 90+4 – când Compagno a trimis pe lângă poartă, dar nu au mai forţat, iar craiovenii nu au reuşit să pună în pericol poarta lui Târnovanu.

După meci, Becali a făcut mai multe declaraţii. El a spus în trecut că Vali Creţu a plecat de la FCSB. Totuşi, jucătorul a fost titular cu Universitatea Craiova, iar omul de afaceri a anunţat că fotbalistul va mai rămâne jumătate de sezon la echipă.

”Gata, la revedere!”

”Păi, cu Creţu şi-a scos banii, gata, la revedere. Pleacă în iarnă, în decembrie, acum şi-a scos banii până în decembrie, ce a făcut el astăzi, îşi merită banii, sunt om drept. A câştigat 3-0, normal acolo era Mitriţă, păi e greu cu Mitriţă, mi-a plăcut foarte mult.

Faptul că el a jucat cum a jucat şi am câştigat 3-0 cu el în teren, gata, şi-a scos banii”, a spus Gigi Becali, la DigiSport.

S-a încheiat 3-0 pentru FCSB, care, cu 18 puncte, revine în fruntea clasamentului Superligii.