”În 4 zile s-a ofilit ghiocelul. Vine meciul cu Galaţi nu e bun ghiocelul!”. Hohote de râs în direct după discursul lui Marius Şumudică unde a asemănat Rapidul cu o floare | VIDEO EXCLUSIV

Ilie Dumitrescu anunţă următorul star din Superligă care va rupe plasele porţilor: ”Este o execuţie de manual. E ABC-ul fotbalului!”

Breaking News! Una dintre cele mai prestigioase publicaţii din lume a anunţat câştigătorul Balonului de Aur. Surpriză mare

Alex Paşcanu, savuros după victoria Rapidului: ”Ce dacă a dat două goluri?”

Betis Sevilla a pierdut cu Mallorca, scor 1-2

E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract E gata! Fostul selecţioner al Braziliei a pus cerneala pe contract

Rapid Publicat astăzi, 09:59

Echipa bucureşteană Rapid a învins luni seara Unirea Slobozia, în ultimul meci al etapei a zecea din Superliga.

Pe arena din Clinceni, Rapid a început foarte bine şi după ce Hromada a trimis peste poartă din careu, în primul minut, Hasani a lovit bara în minutul 2. Tot Hasani a fost aproape de gol în minutul 16, pentru ca opt minute mai târziu, Rareş Pop şă deschidă scorul din pasa lui Christensen. Pospelov a egalat în minutul 31, din careu, dar giuleştenii au trecut din nou în avantaj în minutul 60, când Rareş Pop a şutat sub transversală, din careu. Gazdele au încercat poarta lui Siegrist, dar scorul a rămas neschimbat şi Rapid s-a impus cu 2-1, reuşind a doua victorie a sezonului.

După meci, Alex Paşcanu a oferit mai multe declaraţii şi a vorbit despre performanţa lui Rareş Pop.

”(n.r. Ocaziile din prima repriză) După primele 10 minute, chiar vorbeam în vestiar, putea să fie 3-0 lejer. Da, asta e. Sper să câştigăm şi noi un meci la câteva goluri diferenţă. Nu contează, contează să iei cele trei puncte, mai ales că joci în deplasare.

(n.r. Te-ai simţit ca şi cum ai fi câştigat pe Giuleşti?) Da, a fost stadionul plin şi doar suporterii noştri au fost. A fost foarte frumoasă experienţa asta să umpli un stadion. Să joci în deplasare şi să te simţi de parcă ai jucat acasă.

(n.r. Ce i-ai zis lui Rareş Pop după ce a marcat cele două goluri?) I-am zis 'Bravo, bă!'. Păi atât, să mai dea. Ce dacă a dat două goluri? În meciul viitor să mai dea două. Bravo lui.", a declarat Alexandru Paşcanu, la flash-interviu.