Surpriză mare! FC Argeş a anunţat oficial noul antrenor al echipei! Cine i-a luat locul lui Dică

Andrei Raţiu, transferul carierei! Fosta finalistă din Champions League pune 10 milioane de euro pe masă pentru internaţionalul român

Ultimă oră! Jucătorul care a făcut istorie la Real Madrid, revenire de senzaţie în Spania chiar la marea rivală Barcelona
”În 4 zile s-a ofilit ghiocelul. Vine meciul cu Galaţi nu e bun ghiocelul!”. Hohote de râs în direct după discursul lui Marius Şumudică unde a asemănat Rapidul cu o floare | VIDEO EXCLUSIV

Ilie Dumitrescu anunţă următorul star din Superligă care va rupe plasele porţilor: ”Este o execuţie de manual. E ABC-ul fotbalului!”

Breaking News! Una dintre cele mai prestigioase publicaţii din lume a anunţat câştigătorul Balonului de Aur. Surpriză mare

Dumitru Dragomir se amuză pe seama unui fotbalist important din SuperLigă: ”E ros de rugină”

FCSB Publicat pe 29 aug 2023

Dumitru Dragomir a lăudat un fotbalist aflat acum în SuperLiga României, înainte de revenire, în această vară, dar acum nu mai are la fel de multă încredere în el. Fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal nu îşi mai pune baza în Vlad Chiricheş, mai ales după ce l-a văzut în eşecul înregistrat de FCSB cu UTA, scor 1-2.

Dumitru Dragomir nu îl mai vede pe fundaşul central capabil să facă faţă nici în SuperLiga României, considerând că FCSB poate chiar să piardă anumite partide dacă va continua să mizeze pe el, din cauza erorilor individuale.

FCSB mi s-a părut jalnică! Cu doi eliminaţi, of, Doamne! Nu legau o pasă! Dumnezeule! Fiţi atenţi ce vă spune un om bătrân, antrenor de meserie. Până nu îl scoate pe Chiricheş de pe fund, nu câştigă…. O să piardă la meciuri!

Ori îl împing puţin în faţă şi atunci e altceva! Să joace în faţa apărării. El e numai accidentat de vreo 5 ani!

Eu l-am susţinut şi am făcut să ia bani mulţi pe el! L-am lăudat când trebuia. Problema este că acum e ros de rugină! Repet, FCSB a fost jalnică!”, a spus Dragomir pentru Fanatik.

FCSB, veste teribilă după eşecul cu UTA?

FCSB a pierdut partida cu UTA, dar a mai primit o lovitură! Vicecampioana României, după 1-2 la Arad, va afla cât va fi absenţa lui Vlad Chiricheş, care a ieşit accidentat de pe teren. Rămâne de văzut care va fi perioada în care fundaşul va sta departe de gazon, dar Cristi Dulca, după ce a analizat momentul accidentării, a declarat că e posibil să fie o ruptură musculară.

Specialistul Prima Sport a declarat, în emisiunea Fotbal Show, că Vlad Chiricheş poate să rateze meciurile echipei naţionale, dar vom cunoaşte sigur starea acestuia de sănătate după ce va face analizele în cauză.

Să nu fie vreo problemă mai veche. După cum se vede, cred că e ruptură musculară! Aşa pare, din alergare i se întinde muşchiul în spate. Nu e entorsă, nu e la genunchi, e ruptură. Să vedem cât va sta, dacă va juca la naţională. Poate are doar contructură, să vedem. La ruptură, e greu să te recuperezi.

E bine să îl avem la echipa naţională, sper să îşi revină”, a spus Cristi Dulca în emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1.

FCSB, 1-2 cu UTA

UTA Arad a învins luni, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCSB, căreia i-a administrat prima înfrângere din acest sezon. Doi jucători ai bucureştenilor au fost eliminaţi - Pantea şi Coman.

Meciul de la Arad a început bine pentru FCSB, care a avut ocazie în minutul 3 şi a deschis scorul prin Florinel Coman în minutul 4. În minutul 9 Olaru a ratat o ocazie uriaşă şi, din acel moment, soarta partidei s-a înclinat în favoarea gazdelor, care au dominat copios liderul din Superligă.

Pantea a comis henţ în careu şi arbitrul a acordat un penalti controversat în minutul 13, iar Fabry a transformat în minutul 18, egalând. În minutul 45+4 Alexandru Pantea a primit al doilea galben şi a fost eliminat. În minutul 60 gazdele au trecut în avantaj, prin golul lui Cooper, iar Chiricheş s-a accidentat şi a fost înlocuit.

Dezastrul bucureştenilor a fost completat de cartonaşul roşu primit de Florinel Coman, în minutul 83. FCSB a pierdut cu 1-2 la Arad, dar rămâne pe primul loc în clasament, iar UTA, cu 7 puncte, este pe locul 12.

• UTA ARAD: Fl. Iacob - D. Rodrigues, Stolnik, I. Markov, Aly Abeid – Fabry (Holst 90), Marku, Freitas (Carp 79) - R. Pop (C. Mihai 90), Cooper (Vucenovic 64), Stahl (D. Dumitraşcu 79). ANTRENOR: Mircea Rednic
  • FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Chiricheş (Ngezana 77), Radunovic - Olaru, Ov. Popescu, Djokovic (V. Creţu 77) – Miculescu (Oct. Popescu 46), Compagno (Radaslavescu 69), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous