8 suporteri români au fost arestaţi înainte de PAOK - FCSB! Motivul 8 suporteri români au fost arestaţi înainte de PAOK - FCSB! Motivul
VIDEO | Lionel Messi a făcut spectacol în ultimul meci din sezonul regular VIDEO | Lionel Messi a făcut spectacol în ultimul meci din sezonul regular
VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! Porto - Manchester United, în direct, pe PS 2, de la 22:00 şi Ferencvaros - Tottenham, în direct, pe PS 2, de la 19:45! VEZI programul complet al meciurilor AICI

VIDEO | PAOK - FCSB, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Meci important pentru campioana României VIDEO | PAOK - FCSB, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Meci important pentru campioana României
Dinamo, înfrângere la debutul în European North Basketball League Dinamo, înfrângere la debutul în European North Basketball League
VIDEO | Toate rezultatele din Champions League! Gigantul Real Madrid, răpus de micuţul Lille! Aston Villa, peste Bayern, în timp ce Benfica a spulberat-o pe Atletico VIDEO | Toate rezultatele din Champions League! Gigantul Real Madrid, răpus de micuţul Lille! Aston Villa, peste Bayern, în timp ce Benfica a spulberat-o pe Atletico

Dumitru Dragomir a analizat şi a dat un verdict clar în Superligă: ”Doar NASA poate să îi mai oprească!”

Superliga Publicat pe 2 feb 2024

Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 23-a a Superligii.

Meciul a început cu un incident la tribuna a II-a, acolo unde un suporter al oltenilor s-a accidentat şi a fost nevoie de intervenţia ambulanţei. Pe teren, Târnovanu a intervenit în minutul 25 la şutul lui Mitriţă, iar Băluţă a trimis peste poarta gazdelor în minutul 36.

Deschiderea scorului a venit dintr-un penalti acordat de Marcel Bîrsan, după sesizarea VAR, în prelungirile primei reprize. Zajkov a atins balonul cu mâna în propria suprafţă de pedeapsă şi Olaru a marcat cel de-al 14-lea său gol stagional, transformând penaltiul.

FCSB a majorat scorul în minutul 50, prin Florinel Coman, iar Miculescu a profitat de greşeala lui Bancu, din minutul 84, a recuperat balonul, a pătruns şi a şutat din afara careului, stabilind scorul final.

Echipa bucureşteană s-a impus cu 3-0, ajungând la 50 de puncte şi fiind lider detaşat în clasament. Universitatea Craiova este pe locul 5, cu 34 de puncte.

FCSB are mari şanse în acest sezon să câştige titlul. Recent, Dumitru Dragomir a analizat situaţia din Superligă. El susţine că echipa lui Gigi Becali se va impune la finalul campionatului, după forma arătată.

”Doar NASA poate să îi mai oprească!”

“Părerea mea este că trebuie să nu se prezinte la două jocuri şi aşa va fi campionatul mai echilibrat. NASA, NATO, Putin, ei pot să oprească FCSB. Au cei mai buni doi fotbalişti din ţară.

Şi cel mai bun portar din ţară. Şi Vlad ăla e bun. Căpitanul echipei, golgheterul României, fotbalist de milioane multe. Îl au pe Florinel Coman, face diferenţa. Dacă nu s-a accidentat acum…

Au şi banca de rezerve. Când îi schimbă, joacă mai bine ca titularii. Deci au moral de competiţie cu toţii, fraţilor”, a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.