Surpriză mare! FC Argeş a anunţat oficial noul antrenor al echipei! Cine i-a luat locul lui Dică

Andrei Raţiu, transferul carierei! Fosta finalistă din Champions League pune 10 milioane de euro pe masă pentru internaţionalul român

Ultimă oră! Jucătorul care a făcut istorie la Real Madrid, revenire de senzaţie în Spania chiar la marea rivală Barcelona
”În 4 zile s-a ofilit ghiocelul. Vine meciul cu Galaţi nu e bun ghiocelul!”. Hohote de râs în direct după discursul lui Marius Şumudică unde a asemănat Rapidul cu o floare | VIDEO EXCLUSIV

Ilie Dumitrescu anunţă următorul star din Superligă care va rupe plasele porţilor: ”Este o execuţie de manual. E ABC-ul fotbalului!”

Breaking News! Una dintre cele mai prestigioase publicaţii din lume a anunţat câştigătorul Balonului de Aur. Surpriză mare

Dezastru pentru FCSB! Cel mai important jucător al echipei, OUT până în 2024? MM Stoica a făcut anunţul: ”Nu e bine, accidentarea e serioasă. Marijana nu se bagă!”

FCSB Publicat pe 30 aug 2023

UTA Arad a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCSB, căreia i-a administrat prima înfrângere din acest sezon. Doi jucători ai bucureştenilor au fost eliminaţi: Pantea şi Coman.

Meciul de la Arad a început bine pentru FCSB, care a avut ocazie în minutul 3 şi a deschis scorul prin Florinel Coman în minutul 4. În minutul 9 Olaru a ratat o ocazie uriaşă şi, din acel moment, soarta partidei s-a înclinat în favoarea gazdelor, care au dominat copios liderul din Superligă. Pantea a comis henţ în careu şi arbitrul a acordat un penalti controversat în minutul 13, iar Fabry a transformat în minutul 18, egalând.

În minutul 45+4 Alexandru Pantea a primit al doilea galben şi a fost eliminat. În minutul 60 gazdele au trecut în avantaj, prin golul lui Cooper, iar Chiricheş s-a accidentat şi a fost înlocuit. Dezastrul bucureştenilor a fost completat de cartonaşul roşu primit de Florinel Coman, în minutul 83.

Recent, MM Stoica a oferit mai multe declaraţii. Oficialul FCSB susţine că accidentarea lui Vlad Chiricheş ar putea să fie mult mai dură decât se credea iniţial, iar fundaşul ar putea să lipsească o perioadă mai lungă de timp.

”Nu e bine, accidentarea e serioasă. Marijana nu se bagă!”

”Nu e bine, accidentarea e serioasă. Mai mult de o lună! Depinde de zona în care ai ruptura, dacă e aproape de tendon Marijana nu se bagă. Acolo e şi la Chiricheş, dacă e afectat şi tendonul perioada e şi mai mare. (n.r. - Şi la el e afectat tendonul) Se pare că da.

La ce nivel a lucrat, nimeni n-a reuşit să depisteze problema asta de unde vine. (n.r. - va mai juca anul ăsta?) Să vedem, trebuie să-l vadă specialiştii, un medic finlandez, trebuie să-l vadă prima dată. O să meargă acolo, să vedem cât de grav e”, a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

FCSB a pierdut cu 1-2 la Arad, dar rămâne pe primul loc în clasament, iar UTA, cu 7 puncte, este pe locul 12.