Meci de tristă amintire pentru Dennis Man. A primit una dintre cele mai mici note Meci de tristă amintire pentru Dennis Man. A primit una dintre cele mai mici note
VIDEO | FC Botoşani - Rapid 0-0, la Prima Sport 1. Giuleştenii au lovit transversala VIDEO | FC Botoşani - Rapid 0-0, la Prima Sport 1. Giuleştenii au lovit transversala
VIDEO | CSM Bucureşti - Nykobing 27-26. Prestaţie stelară a Cristinei Neagu VIDEO | CSM Bucureşti - Nykobing 27-26. Prestaţie stelară a Cristinei Neagu
VIDEO | Chelsea - Nottingham Forest 1-1. Remiză eroică a ”pădurarilor” VIDEO | Chelsea - Nottingham Forest 1-1. Remiză eroică a ”pădurarilor”
Horaţiu Moldovan, şanse mari să fie transferat la finalul sezonului Horaţiu Moldovan, şanse mari să fie transferat la finalul sezonului
Bologna – Parma 0-0. Man a fost titular, iar Mihăilă a intrat pe final la ”cruciaţi” Bologna – Parma 0-0. Man a fost titular, iar Mihăilă a intrat pe final la ”cruciaţi”

CS Dinamo a cucerit medalia de argint la Cupa Europei, în cadrul probei de sabie masculin

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 7 oct 2023

Echipa masculină de sabie a clubului Dinamo Bucureşti a cucerit vineri medalia de argint la Cupa Europei.

Echipa CS Dinamo a câştigat cinci meciuri înainte de a disputa finala Cupei Europei (fosta Cupă a Campionilor Europeni). În finală, Dinamo a pierdut cu 43-45 meciul cu echipa Poliţiei italiene, Italia 2 Fiamme Oro.

Formaţia  dinamovistă a fost formată din Iulian Teodosiu, Paul Ursachi, Rareş Ailinca şi George Dragomir. Antrenorul echipei este Rareş Dumitrescu.

Tot în competiţia masculină a participat şi echipa CSA Steaua Bucureşti, care a ocupat locul 6.

În competiţia similară feminină, CSA Steaua Bucureşti s-a clasat pe poziţia a opta.