VIDEO | FC Botoşani - Rapid 2-0. Antrenor nou, probleme vechi pentru giuleşteni VIDEO | FC Botoşani - Rapid 2-0. Antrenor nou, probleme vechi pentru giuleşteni
Elias Charalambous ar putea pleca de la FCSB! Destinaţie interesantă pentru antrenorul campioanei Elias Charalambous ar putea pleca de la FCSB! Destinaţie interesantă pentru antrenorul campioanei
VIDEO | Alaves - Barcelona 0-3. Lewandowski e de neoprit! Polonezul a marcat toate golurile VIDEO | Alaves - Barcelona 0-3. Lewandowski e de neoprit! Polonezul a marcat toate golurile
Meci de tristă amintire pentru Dennis Man. A primit una dintre cele mai mici note Meci de tristă amintire pentru Dennis Man. A primit una dintre cele mai mici note
VIDEO | CSM Bucureşti - Nykobing 27-26. Prestaţie stelară a Cristinei Neagu VIDEO | CSM Bucureşti - Nykobing 27-26. Prestaţie stelară a Cristinei Neagu
VIDEO | Chelsea - Nottingham Forest 1-1. Remiză eroică a ”pădurarilor” VIDEO | Chelsea - Nottingham Forest 1-1. Remiză eroică a ”pădurarilor”

Bologna – Parma 0-0. Man a fost titular, iar Mihăilă a intrat pe final la ”cruciaţi”

Serie A Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:07

Parma a terminat la egalitate duminică, în deplasare, scor 0-0, cu formaţia Bologna, în etapa a 7-a din Serie A.

Cu Dennis Man titular şi cu Valentin Mihăilă pe banca rezervelor, Parma a atacat poarta gazdelor prin Orsolini şi Bonny, care a fost aproape de gol în minutul 17. În partea secundă, parmegianii au rămas în zece după eliminarea lui Coulibaly, din minutul 52, iar antrenorul Fabio Pecchia l-a introdus pe teren şi pe Mihăilă, în minutul 72. Oaspeţii au rezistat în inferioritate şi au luat un punct de la Bologna, 0-0.

Tot în etapa a şaptea, Lazio şi Empoli au jucat la Roma. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 9, prin Sebastiano Esposito, iar Lazio a egalat abia în finalul primei reprize, minutul 45+4, cu golul lui Mattia Zaccagni.

Gazdele au ratat şi un penalty, în minutul 51, prin Castellanos, dar scorul final a fost 2-1 pentru laziali, care au înscris golul victoriei prin Pedro, în minutul 84.

În clasament, Parma a făcut şase puncte şi este pe locul 15, Lazio e pe 4 (13 puncte), Empoli pe 9 (10 puncte) şi Bologna pe 12 (8 puncte).