VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol VIDEO | Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-1. Andrei Raţiu e pe val în La Liga! A dat pasă de gol
VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi” VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre presiunea primului loc. ”Jucătorii sunt foarte supăraţi”
VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89 VIDEO | Inter - AC Milan 1-2. ”Derby della Madonnina” s-a decis în minutul 89
Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup Echipa Europei a câştigat în meciul decisiv Laver Cup
VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă VIDEO | ”Nu am pasat, nu am jucat bine”. Semnal de alarmă tras de Costel Gâlcă
VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede” VIDEO | Nicuşor Bancu, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena. ”Sper să ne revenim cât mai repede”

VIDEO | UTA - Rapid 1-1. Arădenii au avut gol anulat la VAR în prelungiri

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 13 iul 2024

UTA Arad a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Rapid, într-un meci din prima etapă a Superligii.

Au marcat: Cîmpanu ’60 / Braun ‘24

În minutul 89, arădenii au înscris prin Omondi, dar golul a fost anulat după două minute pentru fault în atac, după consultarea VAR.

VIDEO | UTA - Rapid 1-1 (Cîmpanu 60, Omondi 89 / Braun 23), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• UTA: R. Popa - Rodrigues, Conte, Benga (c.), Trif - C. Mihai, Van Durmen, V. Costache - Omondi, Ezekiel, Fabry
  • Rapid: Aioani - Manea, Blazek, Iacob - Braun, Oaidă, Hasani, Kait, Borza - Papeau, Rrahmani

Minutul 89: Gazdele pornesc un atac în viteză din propriul careu. Omondi înscrie dar reuşita este anulată la VAR!

Minutul 84: Burmaz preia perfect şi trimite în forţă de la 20 de metri. Intervine providenţial Popa.

Minutul 60: GOL UTA! Cîmpanu finalizează o fază creată de Omondi. Mingea s-a dus perfect plasat, sub transversală.

Minutul 57: Aioani se întinde şi scoate la ”torpila” trimisă de Omondi de la 30 de metri.

Minutul 45+5: Pauză! Rapid conduce cu 1-0.

Minutul 36: Costache este lansat singur cu Aioani, dar portarul rapidist respinge cu un reflex de zile mari.

Minutul 23: GOL Rapid! Rrahmani câştigă duelul cu Conte şi de pe jos pasează la Braun, care reia în poartă!

Minutul 15: Rrahmani încearcă să îl surprindă pe Popa cu un şut năpraznic de la 20 de metri. Mingea a trecut pe lângă.

Minutul 5: Hasani şi-a pregătit mingea pentru şut. Reluarea sa din marginea careului a trecut puţin peste transversală.

--------------------------------

UTA a fost extrem de activă pe piaţa transferurilor în această vară şi este gata de debutul în noul sezon al Superligii. Arădenii au încheiat ediţia precedentă pe locul 7, prima poziţie de play-out, iar în acest sezon atacă accederea în play-off.

De cealaltă parte, Rapidul a avut parte de un final de sezon dezastruos, reuşind o singură victorie în cele 10 etape de play-off şi au terminat pe locul 6. În acest context, giuleştenii vor să spele ruşinea sezonului trecut şi să înceapă cu o victorie actuala ediţie.

Ultima confruntare dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria categorică a Rapidului, scor 4-1.