Gigi Becali, prima reacţie după victoria cu PAOK. "Ferguson e mai puternic decât Lucescu" Gigi Becali, prima reacţie după victoria cu PAOK. "Ferguson e mai puternic decât Lucescu"
Chelsea, victorie cu multe goluri în duelul cu Gent. Rezultatele de joi din Conference League Chelsea, victorie cu multe goluri în duelul cu Gent. Rezultatele de joi din Conference League
Încă un meci de coşmar pentru Manchester United. ”Diavolii” au avut 2-0 cu Porto în Europa League Încă un meci de coşmar pentru Manchester United. ”Diavolii” au avut 2-0 cu Porto în Europa League
FCSB a obţinut o sumă impresionantă după startul perfect din Europa League FCSB a obţinut o sumă impresionantă după startul perfect din Europa League
VIDEO | PAOK Salonic - FCSB 0-1. Cu un om în minus, campioana României obţine un succes istoric VIDEO | PAOK Salonic - FCSB 0-1. Cu un om în minus, campioana României obţine un succes istoric
VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! FC Porto - Manchester United 3-3, în cel mai tare meci al serii! Surpriză mare VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! FC Porto - Manchester United 3-3, în cel mai tare meci al serii! Surpriză mare

VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! FC Porto - Manchester United 3-3, în cel mai tare meci al serii! Surpriză mare

Europa League Publicat ieri, 23:40

Manchester United a încheiat la egalitate joi seara, în deplasare, scor 3-3, cu formaţia portugheză FC Porto, în Liga Europa.

Prima repriză de la Porto a fost una cu multe goluri. Elevii lui ten Hag au deschis scorul în minutul 7, prin Rashford, iar în minutul 20 oaspeţii conduceau cu 2-0, după reuşita lui Rasmus Hojlund. Gazdele au replicat însă repede, prin golul lui Pepe, din minutul 27, pentru ca Samu Omorodion să egaleze în minutul 34. Atacantul spaniol al lusitanilor a reuşit dubla în minutul 50, când a adus în avantaj echipa gazdă pentru prima oară în acest meci.

Manchester United a rămas în zece după eliminarea lui Bruno Fernandes, din minutul 81, pentru al doilea cartonaş galben. Rezultatul final a fost stabilit de Harry Maguire, în minutul 90+1 şi meciul s-a terminat cu scor egal, 3-3.

VIDEO | Porto - Manchester United 3-3 (Omorodion S. 34', 50', Pepe 27' / Rashford M. 7', Hojlund R. 20', Maguire H. 90+1')

• FC Porto: Costa - Mario, Pedro, Perez, Moura - Gonzalez, Varela, Eustaquio - Pepe, Omorodion, Galeno
  • Rezerve: Ramos, Djalo, Namaso, Fernandes, Franco, Grujic, Sousa, Vieira, Mora, Sousa, Jaime, Gul, Borges
  •
  • Manchester United: Onana - Dalot, De Ligt, Martinez, Mazraoui - Casemiro, Eriksen - Amad, Fernandes, Rashford - Hojlund
  • Rezerve: Bayindir, Heaton, Evans, Lindelof, Maguire, Collyer, Gore, Ugarte, Antony, Garnacho, Zirkzee

Min. 90+6: Fluier final!

Min. 90+1: GOOOOL marcat de Manchester United! Maguire a egalat în ultimele minute.

Min. 50: GOOOL marcat de Porto! Samu Omorodion a reuşit „dubla” şi şi-a adus echipa în avantaj.

Min. 34: GOOOL marcat de Porto! Samu Omrodion a egalat cu o loviutră de cap, după ce a fost servit de Joao Mario.

Min. 27: GOOOL marcat de Porto! Pepe a profitat de respingerea slabă a lui Onana şi a redus diferenţa de pe tabelă.

Min. 20: GOOOL marcat de Manchester United! Rashford l-a servit pe Hojlund, iar atacantul a dublat avantajul echipei sale.

Min. 7: GOOOL marcat de Manchester United! Rashford a luat acţiunea pe cont propriu şi a marcat, cu largul concurs a lui Costa.

Min. 1: A început partida!

VIDEO | Athletic Bilbao - Aalkmaar 2-0 (Wiliams I. 72', Sancet O. 86')

Min. 90+6: Fluier final!

Min. 86: GOOOL marcat de Athletic Bilbao! Sancet a dublat avantajul echipei sale.

Min. 72: GOOOL marcat de Athletic Bilbao! Inaki Williams a deschis scorul.

VIDEO | Elfsborg - Roma 1-0 (Baidoo M. (p) 44')

Min. 44: GOOOL marcat de Elfsborg! Baidoo a transformat lovitura de la 11 metri şi a deschis scorul.

Min. 1: A început partida!

VIDEO | Besiktas - Frankfurt 1-3 (Masuaku A. 90+3' / Marmousha O. (p) 19', Dina Ebimbe J. 22', Knauff A. 82')

Min. 90+3: GOOOL marcat de Besiktas! Masuaku a redus din dinferenţă pe final.

Min. 82: GOOOL marcat de Frankfurt! Knauff a majorat diferenţa.

Min. 22: GOOOL marcat de Frankfurt! Dina Ebimbe a majorat scorul.

Min. 19: GOOOL marcat de Frankfurt! Marmousha a deschis scorul din penalty.

______________________________________________________________________________________________________________________________

VIDEO | Ferencvaros - Tottenham 1-2 (Varga 90' / Sarr 23', Johnson 86')

Min. 90+5. Final de meci!

Min. 90. Goooollll Ferencvaros! Ramirez centrează perfect pentru execuţia de mare atacant a lui Varga!

Min. 86. Goooolll Tottenham! Brennan Johnson şutează perfect la colţul lung, mingea loveşte bara şi se duce în poartă!

Min. 23. Goooolll Tottenham! Jucătorii lui Ferencvaros se încurcă între ei, iar Sarr profită şi marchează pentru londonezi!

Min. 1. A început partida!

VIDEO |  Lazio -Nice 4-1 (Pedro 20', Castellanos 35' 53', Zaccagni 67'/ Boga 41')

Min. 90. Final de meci

Min. 67. Gooooollll Lazio! Zaccagni majorează avantajul italienilor printr-o execuţie din penalty!

Min. 53. Gooooolll Lazio! Castellanos este găsit în interiorul careului de Rovella, iar în urma unei acţiuni personale în care driblează 2 fundaşi de la Nice, reuşeşte dubla cu un şut năprasnic!

Min. 42. Goooooollll Nice! Jeremie Boga este servit perfect de Muokoko, iar atacantul marchează cu un şut perfect din voleu!

Min. 36. Goooolll Lazio! Castellanos îl lobează pe portar şi marchează pentru 2-0!

Min. 21. Gooooollll Lazio! Pedro reia superb cu o execuţie puternică sub bară!

VIDEO | Slavia Praga - Ajax 1-1 (Chory 67' / van de Boomen 18')

Min. 67. Goooolll Slavia Praga! Thomas Chory se înalţă superb şi reia cu capul, fără şanse pentru portar!

Min. 18. Gooooollll Ajax! Boomen deschide scorul din penalty!