VIDEO | Răzvan Lucescu, uluit de eşecul cu FCSB. ”Dezamăgire, supărare, frustrare”
VIDEO | Victoria carierei pentru Elias Charalambous. ”Au făcut totul excelent” VIDEO | Victoria carierei pentru Elias Charalambous. ”Au făcut totul excelent”
Darius Olaru îl demantelează pe arbitrul de la meciul cu PAOK. ”A inventat acel cartonaş roşu” Darius Olaru îl demantelează pe arbitrul de la meciul cu PAOK. ”A inventat acel cartonaş roşu”
Gigi Becali a intrat în direct după victoria cu PAOK şi a ridicat în slăvi un jucător: „S-a luptat ca un leu! Jos pălăria” | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a intrat în direct după victoria cu PAOK şi a ridicat în slăvi un jucător: „S-a luptat ca un leu! Jos pălăria” | VIDEO EXCLUSIV
„E bine că am luat cartonaş roşu!”. Reacţie total surpinzătoare după cartonaşul roşu încasat de Olaru | EXCLUSIV VIDEO „E bine că am luat cartonaş roşu!”. Reacţie total surpinzătoare după cartonaşul roşu încasat de Olaru | EXCLUSIV VIDEO
Daniel Bîrligea îşi merită banii! ”Am luptat cu toţii şi Dumnezeu ne-a ajutat” Daniel Bîrligea îşi merită banii! ”Am luptat cu toţii şi Dumnezeu ne-a ajutat”

Încă un meci de coşmar pentru Manchester United. ”Diavolii” au avut 2-0 cu Porto în Europa League

Europa League Publicat de Daian Cutu astăzi, 00:19

Manchester United a încheiat la egalitate joi seara, în deplasare, scor 3-3, cu formaţia portugheză FC Porto, în Liga Europa.

Prima repriză de la Porto a fost una cu multe goluri. Elevii lui ten Hag au deschis scorul în minutul 7, prin Rashford, iar în minutul 20 oaspeţii conduceau cu 2-0, după reuşita lui Rasmus Hojlund. Gazdele au replicat însă repede, prin golul lui Pepe, din minutul 27, pentru ca Samu Omorodion să egaleze în minutul 34.

Atacantul spaniol al lusitanilor a reuşit dubla în minutul 50, când a adus în avantaj echipa gazdă pentru prima oară în acest meci. Manchester United a rămas în zece după eliminarea lui Bruno Fernandes, din minutul 81, pentru al doilea cartonaş galben. Rezultatul final a fost stabilit de Harry Maguire, în minutul 90+1 şi meciul s-a terminat cu scor egal, 3-3.

Rezultate înregistrate joi, în meciurile din Liga Europa:

• Maccabi Tel Aviv - FC Midtjylland 0-2 (Franculino 39, Chilufya 89)
  • Hoffenheim - Dynamo Kiev 2-0 (Hlozek 22, 60)
  • RFS - Galatasaray 2-2 (Ikaunieks 40, Odisharia 55 / Mertens 12, Akgun 38)
  • Lazio - Nice 4-1 (Pedro 20, Castellanos 36, 53, Zaccagni 65 / Boga 41)
  • Slavia Praga - Ajax 1-1 (Chory 67 / Van den Boomen 18)
  • Real Sociedad - Anderlecht 1-2 (Marin 5 / Vazquez 28, Leoni 39)
  • Ferencvaros - Tottenham 1-2 (Varga 90+1 / Sarr 23, Johnson 86)
  • Qarabag FK - Malmo FF 1-2 (Juninho 15 / Botheim 19, 47)
  • Olympiacos - Sporting Braga 3-0 (El Kaabi 45, 59, Hezze 53,)
  • FC Porto - Man. United 3-3 (Pepe 27, Samu 34 / Rashford 7, Hojlund 21, Maguire 90+2)
  • IF Elfsborg - AS Roma 1-0 (Baidoo 44)
  • Viktoria Plzen - Ludogorets 0-0
  • Athletic Bilbao - AZ Alkmaar 2-0 (I. Williams 72, Sancet 86)
  • Rangers - Olympique Lyon 1-4 (Laurence 14 / Fofana 10, 55, Lacazette 19, 45+1)
  • Besiktas - Eintracht Frankfurt 1-3 (Masuaku 90+3 / Marmoush 19, Ebimbe 22, Knauff 82)
  • Union Saint-Gilloise - Bodo/Glimt 0-0
  • PAOK - FCSB 0-1 (Bîrligea 45+8)
  • Twente Enschede - Fenerbahce 1-1 (Vlap 29 / Tadic 71)